Current track

Title

Artist

Background

Odejście i niespodziewany powrót na stanowisko wiceprezydent Danuty Papaj

Napisany przez , 3 grudnia 2019

W piątek 29 listopada Danuta Papaj zrezygnowała ze stanowiska wiceprezydenta. O swojej decyzji poinformowała osobiście na konferencji prasowej. Jednak w poniedziałek 2 grudnia sytuacja się diametralnie zmieniła, znów została powołana na stanowisko wiceprezydenta przez prezydenta Bogdana Wentę, który wcześniej zaakceptował jej odwołanie. Sam wspomniany tłumaczy jasno, że nie było jednak jednoznacznych przesłanek do dymisji po konsultacji z wieloma prawnikami.

Powodem jak się okazało było anonimowe zawiadomienie dotyczące oświadczenia majątkowego do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Po tym zdarzeniu śledczy sprawdzali wszystkie przesłanki dotyczące tego zdarzenia i ustalali, czy taka sytuacja miała miejsce. Przypomnijmy, że wiceprezydent miała kiedyś styczność z księgowością i finansami. Prowadziła swoją działalność gospodarczą, ale musiała zrezygnować z tej funkcji. Przed powołaniem posiadała udziały w akcjach, lecz w ciągu 3 miesięcy sprzedała je po zostaniu wiceprezydentem. W spółce BilansWenta ma tylko 10% udziałów. W rzekomym dokumencie zostało napisane, że ma ich aż 65 procent co jest niezgodne z przepisami. Wielu prawników spierało się jak ma wyglądać sytuacja prawna wspomnianej Danuty Papaj. Nie umieli jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć.

W piątek mówiło się już o ewentualnym powrocie na to stanowisko przed rezygnacją, a w dniu dzisiejszym informacje zostały potwierdzone i powrót stał się rzeczywistością.

 

 

 

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.