Current track

Title

Artist

Background

Odblaski czy znicz? Nowa kampania edukacyjna!

Napisany przez , 23 grudnia 2019

Świętokrzyska Policja wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego wystartowała z kampanią pod hasłem „Wybierz swój zestaw”. Ma ona na celu promocję noszenia odblasków. Kampania reklamuje się plakatami z hasłem „wybierz swój zestaw” oraz zestawionymi odblaskami, światełkami i zniczami.

Podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię policjanci przytoczyli dane dotyczące zdarzeń z udziałem pieszych. Wynika z nich, że na drogach województwa świętokrzyskiego w tym roku zginęło już pawie 40 pieszych. Funkcjonariusze przypominają, że za brak elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmierzchu grozi mandat w wysokości do 100 złotych.

Kampania „Wybierz swój zestaw” będzie realizowana na różne sposoby. Policjanci podczas kontroli drogowych będą przekazywać na ręce pieszych odblaski zarówno w obszarze zabudowanym, jak również poza nim – gdzie istnieje ustawowy obowiązek ich noszenia. Kolejną odsłoną akcji są plakaty informujące, które pojawią się w budynkach użyteczności publicznej oraz w autobusach komunikacji miejskiej.

Dla młodszych uczestników ruchu utworzono broszury zachęcające pt. „Rymowanka zachęcanka”. Będą one promować  i zachęcać najmłodszych do noszenia odblaskowych elementów. Broszury te zostały przekazane na ręce profilaktyków z całego województwa świętokrzyskiego, wykorzystywane będą podczas spotkań edukacyjnych.

/swietokrzyska.policja.gov.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.