Current track

Title

Artist

Background

Obchody święta płyt winylowych w Kielcach

Napisany przez , 14 kwietnia 2019

13. kwietnia 2019 roku, z okazji Record Store Day (światowego dnia niezależnych sklepów muzycznych), w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się giełda płyt winylowych. Została ona zorganizowana przy współpracy z antykwariatem Pegaz. Jest to sklep istniejący od 2014 roku, zajmujący się sprzedażą płyt winylowych, kaset magnetofonowych, zapomnianych publikacji książkowych a nawet starych gier komputerowych. Od 2016 roku jest on corocznym inicjatorem kieleckiego święta płyt winylowych czyli Record Store Day.

W tym roku jest to pierwszy oficjalny RSD w Polsce. Wzięło w nim udział 19 sklepów muzycznych z całego kraju. Warunkiem uczestnictwa w obchodach tego święta jest prowadzenie fizycznego sklepu z płytami winylowymi. Nie zaliczają się do tego sieciowe sklepy muzyczne, sklepy oferujące swoje produkty jedynie w internecie oraz hurtownie muzyczne. Światowy dzień niezależnych sklepów muzycznych RSD obchodzony jest na świecie od dwudziestu lat a nad jego organizacją czuwa International Record Store Day.

Na tegorocznej kieleckiej giełdzie można było zaopatrzyć się w albumy z różnych gatunków muzycznych. Była też możliwość zakupienia płyt cd, choć stanowiły one tylko dodatek.

RSD często towarzyszą koncerty, które odbywają się w miejscach sprzedaży płyt. Tak też było w Kieleckim Centrum Kultury, gdzie w ramach Record Store Day, na małej scenie wystąpiła Marcelina. Był to akustyczny koncert promujący najnowszy, czwarty album studyjny piosenkarki „Koniec wakacji”.

Następne obchody światowego Record Store Day przewidziane są na 18. kwietnia 2020.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.