O Kielcach po niemiecku – rusza strona internetowa Interessantes Aus Kielce

Napisany przez , 5 czerwca 2019

5 Czerwca 2019 roku, w budynku Filologii Obcych, odbyło się uroczyste otwarcie strony internetowej o nazwie Interessantes aus Kielce, która została stworzona z inicjatywy profesora Hansa Giessena. Jest to projekt, który powstał w ramach przedmiotu praca z tekstem medialnym. Brali w nim udział studenci trzeciego roku filologii germańskiej.

W trakcie uroczystego otwarcia strony wypowiadał się inicjator projektu profesor Hans Giessen, konsul honorowy Republiki Federalnej Niemiec oraz Prezes Zarządu Targów Kielce – dr Andrzej Mochoń, dyrektor Instytutu filologii obcych dr Jan Hajduk, a także studenci biorący udział w projekcie.

W czasie otwarcia strony internetowej Interessantes Aus Kielce przedstawiono pokrótce co ona będzie zawierać. Strona jest podzielona na kilka działów: Kielce, kultura, sport, sprawy socjalne w rejonie oraz dział poświęcony studentom. Podczas wydarzenia studenci filologii germańskiej przedstawili jakie artykuły będzie można tam znaleźć, a także jak wyglądała praca nad nimi.

Poprosiliśmy Dyrektora Instytutu filologii obcych dra Jana Hajduka oraz jedną ze studentek biorących udział w projekcie, aby powiedzieli nam kilka słów na temat powstałej strony internetowej.

Jak powiedział dr Hajduk, strona internetowa będzie się rozwijać, a w przyszłości może pojawią się inne tego typu projekty. Natomiast samym studentom również podobają się takie inicjatywy i chętnie będą brać w nich udział w przyszłości.