Current track

Title

Artist

Background

Nożownik ze Staszowa ujęty!

Napisany przez , 8 stycznia 2021

Policja zatrzymała 26-latka podejrzanego próbę usiłowania zabójstwa. W Wigilię Bożego narodzenia pod jednym ze sklepów zaatakował o 3 lata młodszego mężczyznę. Ranił go ostrym narzędziem i uciekł. Prokuratura przedstawiła mu już zarzuty oraz wydał decyzję o trzy miesięcznym areszcie tymczasowym.

 

Do zdarzenia doszło nocą 24 grudnia 2020 roku. Dostaliśmy zgłoszenie, że przed jednym ze sklepów mieszczących się na staszowskim rynku doszło do ataku na mężczyznę z użyciem ostrego narzędzia. Pierwszy na miejscu zdarzenia był pojawił się okoliczny patrol, który udzielili pierwszej pomocy 23-latkowi. Następnie wezwana została także załoga karetki pogotowia, która przetransportowała mężczyznę do szpitala – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Policja ustaliła, że na Rynku znajdowała się czteroosobowa grupa młodych ludzi. Między 23-latkiem, a innym uczestnikiem spotkania doszło do nieporozumienia. W jego następstwie nieznany wówczas człowiek ranił ostrym narzędziem 23-letniego mieszkańca gminy Staszów.

– Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili szereg czynności m.in. zabezpieczyli różnego rodzaju ślady, nagrania z monitoringów, przesłuchali świadków, a także odtworzyli prawdopodobny przebieg zdarzenia.

Funkcjonariuszom dość szybko udało się ustalić personalia podejrzanego i rozpocząć poszukiwania. Do zatrzymania 26-latka doszło w poniedziałek 4 stycznia 2021 w jednym z mieszkań na terenie miasta. Podczas pierwszej rozprawy mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a staszowski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.