Current track

Title

Artist

Background

Nintendo Switch OLED Zapowiedziane

Napisany przez , 6 lipca 2021

Nintendo Switch jest obecnie jedną z najpopularniejszych konsol na rynku. To flagowy produkt japońskiego giganta oraz absolutny lider w kategorii urządzeń przenośnych. Fani już od premiery konsoli zastanawiali się co będzie jej następcą. Z czasem spekulacje przerodziły się w szukanie odpowiedzi japońskiego giganta na premiery PlayStation 5 oraz XBox Series X. Fani nie muszą już się zastanawiać, ponieważ Nintendo właśnie przerwało milczenie i zaprezentowało Nintendo Switch OLED. Pojawia się jednak kolejne pytanie – czy warto było czekać?

Premiera Nintendo Switch miała miejsce w 2017 roku. Dwa lata później na rynku zadebiutowała okrojona wersja konsoli – Nintendo Switch Lite. Tym samym fani wirtualnej rozrywki zaczęli się zastanawiać czym zaskoczy Nintendo w 2021 roku. Wysokie wyniki sprzedażowe, długa lista zapowiedzianych tytułów, nic nie zapowiadało żeby Japończycy planowali wypuścić zupełnie nową konsolę. Tym samym dzisiaj, 6 lipca zaprezentowano nową, ulepszoną wersję klasycznej wersji Switcha – Nintendo Switch OLED.

Rewolucja, odpowiedź na rynek, a może nic wielkiego?

Nintendo Switch OLED można spokojnie traktować jako próbę odpowiedzi na największy zarzut jaki od samego początku spotykał konsolę – słabą grafikę. Chociaż wiele gier projektowanych specjalnie na Nintendo Switch prezentuje się naprawdę dobrze, to wiele tytułów boryka się z problemami wizualnymi, które występują podczas korzystania z przenośnego trybu sprzętu.

Najnowsza wersja konsoli oferuje graczom 7-calowy ekran wykonany w technologii OLED, odznaczający się lepszym kontrastem i wyglądem kolorów oraz ich głębią.

Dodatkowo wprowadzono wiele zmian konstrukcyjnych, które mają przynieść większy komfort z użytkowania konsoli w trybie przenośnym. W związku z tym powiększono nóżkę pozwalającą na postawienie ekranu na stole, wmontowano lepsze głośniki oraz zwiększono bazową pamięć urządzenia z 32 GB na 64 GB.
Ulepszenia dotknęły również stacji dokującej. Ta zyskała zaokrąglone brzegi, a także dedykowany port LAN.

Już teraz wiele osób ostrzy zęby na najnowszy model konsoli, to jednak dużo fanów traktuje te “rewolucyjne” zmiany wyłącznie jako kosmetyczne.

Spokojnie można stwierdzić, że osoby, które już Switcha posiadają nie będą zainteresowane zakupem jego ulepszonej wersji. Dla tych, którzy nadal nie są pewni japońskiej konsoli kusząca może być cena urządzenia. Już teraz zapowiedziano, że Nintendo Switch OLED będzie kosztować 349,99 $, co przy obecnym kursie wynosi około 1340 zł. Nintendo dodaje, że nowa wersja konsoli zadebiutuje w dwóch wersjach kolorystycznych – białej oraz niebiesko-czerwonej.

 

Źródło: YouTube


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.