Niesamowity mecz Jastrzębskiego Węgla

Napisany przez , 18 stycznia 2020

Po emocjonującej końcówce tie-break’a i obronionych pięciu piłkach meczowych Jastrzębski Węgiel wygrał mecz Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań.

Jastrzębianie podchodzili do spotkania po przegranym meczu 1/4 Pucharu Polski z Treflem Gdańsk. Zenit z kolei rozgrywa kolejny sezon z problemami jednak udało im się wygrać Puchar Rosji pod koniec grudnia ubiegłego roku. Podopieczni Slobodana Kovaca nie byli faworytami w meczu z wicemistrzami Rosji, jednak udało im sie wykorzystać ich słabszą dyspozycję i dopisać do swojego konta 2 punkty.

Z początku gra była wyrównana, a gdy Zenit odskoczył na trzy punktową przewagę, drużyna z Jastrzębia-Zdroju odrobiła stratę i wyrównała do stanu po 17.  Od tamtego momentu Rosjanie znowu wrzucili wyższy bieg i wygrali seta 25-18. Drugi set to dominacja polskiej drużyny, która prowadziła od samego początku i wygrała 25-16. Trzecia partia z początku zapowiadała się na bardziej wyrównaną, jednak Zenit od stanu 8-11 powiększał swoją przewagę zdobywając ją wynikiem 25-20. Czwarty set zaczął się od minimalnej, trzypunktowej przewagi, jednak Jastrzębianom udało się zdobyć aż 6 piłek z rzędu, dzięki czemu to oni wyszli na prowadzenie (17:14), które doprowadzili już do końca wygrywając 25-22. Tie break zapowiadał się na kolejną emocjonującą walke pomiędzy oboma zespołami i tak też było. Z dobrej strony pokazał się Tomasz Fornal, który zaserwował asa i wyprowadził swoją druzynę na prowadzenie 5-3. Od tamtej pory Rosjanie zdobyli 5 punktów z rzędu. Kibice zebrani w hali w Kazaniu mogli już swiętować zwycięstwo, ponieważ gospodarze przy stanie 14:9 mieli aż pięć okazji do zakończenia meczu. Tak się jednak nie stało. Maksim Michajłow został zatrzymany blokiem dwa razy, a po wygranej akcji Fornala to Jastrżębie miało piłkę meczową. Tie-break zakończył się wynikiem 16-14 dla polskiego zespołu.

Zenit Kazań – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:18, 16:25, 25:20, 22:25, 14:16)

Zenit Kazań: Cwetan Sokołow, Andriej Surmaczewski, Artiom Wolwicz, Loran Alekno, Wadim Lichoszerstow, Earwin N’Gapeth, Aleksiej Kononow, Walentin Krotkow, Aleksander Butko, Aleksiej Samojlenko, Dienis Ziemczonok, Ilja Fiedorow, Walentin Gołubiew, Maksim Michajłow

Jastrzębski Węgiel: Christian Fromm, Jakub Popiwczak, Arturo Iglesia, Jakub Bucki, Dawid Konarski, Paweł Rusek, Julien Lyneel, Graham Vigrass, Lukas Kampa, Dominik Depowski, Jurii Gladyr, Michał Szalacha, Piotr Hain, Tomasz Fornal

Źródło: Onet.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.