Niesamowite derby Liverpoolu

Napisany przez , 4 grudnia 2019

Derby Liverpoolu zakończyły się wynikiem 5-2 dla gospodarzy. Nic nie zapowiadało, że ten mecz będzie takim mega hitem. Zawodnikiem meczu został Sadio Mane.

Wiadomo było, że Liverpool jako lider Premier League będzie się starał wygrać to spotkanie, żeby móc utrzymać przewagę na pierwszym miejscu. Kloop dokonał rotacji w składzie.

Co dziwne, od pierwszych minut nie zagrał Frimino, Salah i Alison. Zmiany te wypaliły, ponieważ Origi zdobył dwa gole a Shaqiri jednego. Everton znajduję się w strefie spadkowej, a mecz z drużyną z Anfield miał zadecydować o zwolnieniu trenera Silvy. Według ekspertów trener The Blue Boys (bo tak się przyjęło nazywać drużynę Evertonu) jest pierwszym szkoleniowcem, który powinien stracić swoją posadę. Pierwsza połowa to była czysta gratka dla kibiców, ponieważ padło aż 6 goli. Liverpool bardzo efektownie zaczął to spotkanie.

Już w 17 minucie prowadził 2:0. Everton szybko złapał kontakt, trafiając do bramki rywali w 21 minucie. W 45 minucie było już 4-1, natomiast w doliczonym czasie gry strzelił Richarlison z Evertonu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-2 . Druga połowa nie miała już takiego tempa jak pierwsza. Liverpool przeszedł bardziej do formacji defensywnej, lecz mimo to mieli pare klarownych sytuacji, ale nie umieli ich wykorzystać. Na koniec spotkania Wijnaldum dobił rywali. W 90 minucie ustalił wynik spotkania na 5-2.

Bramki: Liverpool: 2x Divock Origi, 1 Xherdan Shaqiri, 1 Sadio Mané, 1 Georginio Wijnaldum, Asyty: 2 Sadio Mané, 1 Dejan Lovren, 1 Trent Alexander-Arnold, 1 Roberto Firmino.

Everton: 1 Michael Keane, 1 Richarlison Asyty: 1 Bernard.
Ławka:
Liverpool: Adrian; Alexander Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson, Wijnaldum, Milner, Lallana, Shaqiri, Mane, Origi. Ławka: Kelleher, Keita, Firmino, Salah, Gomez, Henderson, Oxlade-Chamberlain.

Everton: Pickford; Holgate, Mina, Keane, Sidibe, Digne, Davies, Sigurdsson, Iwobi, Calvert-Lewin, Richarlison. Ławka: Lossl, Baines, Schnederlin, Bernard, Walcott, Tosun, Kean.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.