Niemożliwe, a jednak. Liverpool w Finale LM!

Napisany przez , 7 maja 2019

Podczas pierwszego rewanżowego starcia pomiędzy FC Barceloną a Liverpoolem mogliśmy spodziewać się ogromnych emocji. Nikt jednak nie spodziewał się aż takich. W pierwszym starciu Barcelona u siebie pokonała Liverpool 3:0 będąc „prawie” niemal pewna gry w wielkim Finale Champions League. W rewanżu u siebie „The Reds” pokonali zespół z Katalonii 4:0 zapewniając sobie awans do finału LM.

Wszyscy spodziewali się ostrej gry od samego początku w wykonaniu obu drużyn. Tak też właśnie było. Liverpool zaczął spotkanie bardzo agresywnie, natomiast FC Barcelona dosyć zachowawczo. Worek z bramkami otworzył już w 7 minucie spotkania Divock Origi po niepewnej interwencji Ter Stegena. Po 15 minutach gry Barca obudziła się i zaczęła grać wysokim pressingiem. Było to jednak za mało, by móc strzelić bramkę jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Swoich prób z dystansu wielokrotnie próbował Lionel Messi, jednak strzały Argentyńczyka nie były odpowiednio przez niego dopieszczone.

Druga połowa zapowiadało się równie ciekawie. Na samym początku drugiej części spotkania pojawił się na boisku Georginio Wijnaldum, który jak się później okazało stał się jednym z dwóch wielkich bohaterów w tym spotkaniu. Holender odpowiednio już po 9 i 11 minutach drugiej połowy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Drużyna Katalonii została bardzo mocno przytłoczona grą podopiecznych Jurgena Kloppa. Kropkę nad „i” postawił ponownie Belg Divock Origi, wykorzystując katastrofalny błąd defensywy Barcelony. Przy jego bramce asystował młody anglik Alexander-Arnold, który również zaliczył kapitalne spotkanie z dwoma asystami na koncie.

Liverpool FC – FC Barcelona 4:0 (7′ Origi, 54′ Wijnaldum, 56′ Wijnaldum, 79′ Origi)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.