Current track

Title

Artist

Background

Nie żyje profesor UJK

Napisany przez , 18 marca 2020

Dzisiejszego dnia, w godzinach porannych zmarł pacjent zakażony COVID-19. Zgon jednak nie był spowodowany wirusem. „Odszedł nasz kolega” – powiedział Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Profesor miał 54 lat.

Profesor Wojciech Rokita kierował Katedrą Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum UJK, a także uniwersytecką Kliniką Ginekologii i Położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Jako lekarz pełnił też funkcję wojewódzkiego konsultanta ds. ginekologii i położnictwa, oraz był prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Profesor był absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie, a w 2012 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tego samego roku, otrzymał również tytuł profesora nadzwyczajnego na naszym UJK.

Profesor Rokita, był niezwykle zasłużonym i pracowitym lekarzem, oraz pracownikiem naszego uniwersytetu. Jego działania pozwoliły stworzyć system zmniejszający śmiertelność noworodków w naszym regionie. Znajomi i współpracownicy określali go jako pelnego empati i charyzmatycznego człowieka. Jako wizjoner skrupulatnie realizował cele, które przyczyniały się do rozwoju ginekologii w naszym rejonie.

„Nigdy nie odepchnął ręki proszącej o pomoc i miał na głowie problemy wielu osób, a swoimi się nie dzielił” – takie słowa według najbliższych najlepiej określają charakter profesora.

To ogromna strata i niemożliwa do wypełnienia przez nikogo pustka. Jako redakcja Radia Fraszka, składamy rodzinie i najbliższym, wyrazy współczucia i łączymy się w bólu.

FOT. PAP/ Grzegorz Michałowski


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie