Current track

Title

Artist

Background

Na dużym ekranie

Napisany przez , 11 maja 2019

Wczorajszy dzień premier (10.05) okazał się zaskoczeniem w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Oczekiwania odbiorców zostały zrealizowane z małymi wyjątkami. Przyszły piątek zapowiada się dobrze i prawdopodobnie również pozostawi po sobie rzesze zadowolonych widzów.

,,Podły, okrutny, zły” to amerykański kryminał biograficzny Joego Berlingera, który okazał się dobrą produkcją. Film to historia o seryjnym mordercy, Tedzie Bundym opowiadana z perspektywy jego długoletniej partnerki. Świetną decyzją producentów było wybranie Lily Collins oraz Zacka Efrona na stanowisko odtwórców głównych ról. Ekranizacja jest bardzo subtelna jak na swój gatunek, a sposób w jaki zostaje przedstawiony morderca bardzo interesujący. Ważnym elementem filmu są zawarte w nim sceny z sądu. Jedynymi minusami są zbędne i lekko sztuczne sceny romantyczne bohaterów oraz pierwsze pół godziny produkcji, gdzie momentami panował chaos.

Polski dramat Jacka Borcucha ,,Słodki koniec dnia” okazał się strzałem w dziesiątkę. Film opowiada historię polskiej poetki Marii Linde, która musi się zmierzyć z konsekwencjami po swoim przemówieniu. Produkcja jest świetnie dopracowana przez reżysera oraz wspaniale nakręcona. Krystyna Janda oraz Katarzyna Smutniak okazały się być doskonale dobrane do swoich ról. Może scenariusz momentami nie radził sobie z postacią Anny, ale efekt końcowy był zadowalający. Przesłanie ekranizacji jest bardzo ważne, ale jednocześnie nie narzuca nikomu poglądów.

Sporym zaskoczenie okazała się komedia Jonathana Levinego ,,Niedobrani” z Charlize Therone oraz Sethem Rogenem w rolach głównych. Fabuła filmu opiera się na staraniach dziennikarza politycznego o randkę z byłą opiekunką, która obecnie zajmuje ważną pozycję w rządzie. Wielu widzów twierdzi, że od lat nie nakręcono tak dobrej i humorystycznej komedii. Produkcja jest jednocześnie satyrą polityczna odnoszącą się do obecnej sytuacji USA.

Reszta premier była stosunkowo neutralna. Nie pozostawiły one po sobie większych śladów na łamach for internetowych. Jedynie horror Michaela Chavesa ,,Topielisko. Klątwa La Llorony” zawiódł niektóre oczekiwania. Okazał się on być stereotypowy i od momentu pojawienia się postaci eks-księdza nie jest spójny. Niektórzy widzowie stwierdzili, że ta ekranizacja obraża ich inteligencję.

Nowy tydzień, nowe premiery

Przyszły piątek (17.05) zapowiada się bardzo obiecująco. W polskich kinach ukaże się trzecia część ,,John Wick”. Główna rolę zagra Kenau Reeves, który jest doskonale wszystkim znany jako Neo z filmu ,,Matrix” Lilly i Lany Wachowski.

Fani spokojniejszego kina mogą udać się na biograficzny dramat ,,Tolkien” pod reżyserią Domego Karukoskiego lub na ,,Oddech” Simona Bakera.

Osoby preferujące humor mogą pośmiać się przy ,,Podwójne życie” Oliviera Assayasa, czy francuski film Ladislasa Chollata ,,Let’s Dance” z nutą dramatu.

Macedońsko-serbski film fantasy pt. ,,Łowcy czarownic” został stworzony z myślą o najmłodszych.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


%d bloggers like this: