Current track

Title

Artist

Background

Modernizacja Mi-24

Napisany przez , 23 stycznia 2019

MON zbliża się wielkimi krokami do modernizacji śmigłowców bojowych Mi-24. Inspektorat Uzbrojenia poinformował o odbyciu się dialogu technicznego związanego z modernizacją maszyn.

Dialog ma określić zdolność użytkową śmigłowców. Początek ustaleń ma mieć miejsce od lipca do września, tego roku. Określone mają zostać zdolności do obsługi, naprawy, modyfikacji lub też modernizacji maszyn Mi-24 i Mi-24W.

Modernizacja obejmuje zmianę awioniki śmigłowca, czy dodanie możliwości działania z pociskami typu Spike, w wersji rozwojowej Spike ER 2 . Obecnie utrzymanie śmigłowców, nawet na starych komponentach jest ciężkie, ze względu na wychodzące z użytku części.

W niektórych wypadkach, jak np. systemu kierowania uzbrojeniem, nowe rozwiązania są znacznie lżejsze, przez co modernizując awionikę i dokładając nowe systemy uzbrojenia możemy „odzyskać” nieco masy, a tym samym poprawić udźwig śmigłowców. W ten sposób zmienimy na korzyść stosunek mocy do masy – powiedział dla defence24 generał Wroński.

Całe przedsięwzięcie oferuje etap przejściowy w zakup nowych śmigłowców zgodnie z programem „Kruk”. Możliwe więc, że „Łanie” zostaną w naszym dorobku sprzętowym na długi okres czasu.

/defence24.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.