Current track

Title

Artist

Background

Młodzieżowe Mistrzostwa Mobiusa 2019

Napisany przez , 11 kwietnia 2019

W ubiegłą sobotę odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa ścianki wspinaczkowej Mobius Studio w Kielcach. Zawody miały charakter zmagań z ponad 25 baldami, w których wzięło udział około 40 zawodników do lat 15. Dla zwycięzców przewidziano losowanie nagród, a każdy uczestnik miał możliwość uzyskania pamiątkowej koszulki.

Wyżej wymienione zawody były kolejnymi z cyklu boulderowych zmagań na kieleckiej ściance. Routsetterzy zadbali o stworzenie 25 baldów o zróżnicowanym poziomie trudności, szczególnie jeden wybijał się pod względem stanowienia dla uczestników zagwozdki. Nie zabrakło osób, które uporały się z większością problemów, a przewidując taki rozwój wypadków, organizatorzy zarządzili, iż znaczenie ma czas oddania wypełnionej karty zawodów. Należało zatem podjąć decyzję – czy ryzykować podejmowanie kolejnych prób pokonania balda, czy też odpuścić w imię przewagi czasowej nad rywalami, mającymi na koncie tę samą liczbę pokonanych dróg.

Mistrzostwa trwały od godziny 11 do 15, a po ich zakończeniu nastąpiło rozlosowanie nagród dla zwycięzców, wśród których znalazły się między innymi bilety do kina na „Spotkanie z filmem górskim”. Można powiedzieć, że MMM stanowiły swoiste preludium do większego wydarzenia, jakim będzie finał Boulder Ekstraklasy w przyszłą sobotę. Z całą pewnością czekają nas kolejne interesujące problemy i jeszcze więcej wspinaczkowych emocji.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie