Current track

Title

Artist

Background

Mistrzostwa Polski odwołane!

Napisany przez , 21 grudnia 2019

Zaplanowane na 26 grudnia 2019 roku Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Wiśle zostały odwołane z powodu warunków atmosferycznych utrudniających rozegranie zawodów. Wysoka temperatura i ciepły wiatr są głównym problemem organizatorów w tym sezonie narciarskim. 

Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu Polskiego Związku Narciarskiego (PZN): „W Wiśle wykorzystano każdą chwilę, aby doprodukować śnieg i odpowiednio przygotować skocznię na zbliżające się Mistrzostwa Polski Seniorów. Niestety w ciągu ostatnich trzech dni utrata śniegu na całej powierzchni wiślańskiego obiektu wyniosła blisko 50%. W dodatku prognozy pogody na kolejne dni nie są korzystne, dlatego Polski Związek Narciarski podjął dzisiaj decyzję o odwołaniu Konkursu Świątecznego.

PZN odrzucił także pomysł o przeniesienie turnieju do Zakopanego, ponieważ ze względu na krótki okres czasu nie udałoby się zorganizować tam imprezy masowej, tym samym konkurs odbyłyby się bez kibiców. Kolejnym z powodów całkowitego odwołania mistrzostw jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników.

Obecny sezon w skokach narciarskich stoi pod znakiem problemów z warunkami atmosferycznymi, a tym samym z odpowiednim przygotowaniem obiektów do zawodów. Z roku na rok zima jest co raz cieplejsza przez co pojawiają się głosy o rozpoczynanie Pucharu Świata w krajach, gdzie śnieg juz leży a temperatura jest ujemna.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.