Current track

Title

Artist

Background

Miliony dla Uniwersytetu

Napisany przez , 12 czerwca 2018

UJK otrzyma 19,3 mln zł, z czego 18,8 mln zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej.  Kwota jest przeznaczona na realizację programu POWER „Nowe perspektywy rozwoju Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach”.

We wtorek, 12 czerwca o godzinie 12.30 w sali 2.26 Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK przy ulicy Świętokrzyskiej 21 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Piotra Ziółkowskiego, szefa Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów oraz Renaty Janik, doradcy Wiceprezesa Rady Ministrów oraz władz uczelni podczas którego przekazany zostanie czek na realizację  projektu w ramach POWER „Nowe perspektywy rozwoju Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach”. Uczelnia otrzyma 19,3 mln zł, z czego 18,8 mln zł to dofinansowanie unijne.

W ramach projektu 1,8 tys. studentów i 230 pracowników UJK będzie mogło zwiększyć swoje kompetencje przez udział w szkoleniach i stażach, zmodernizowany zostanie  też system teleinformatyczny uczelni.

O godzinie 13.30  odbędzie się spotkanie gości z ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego ze społecznością akademicką. Poświęcone będzie zmianom, które przynosi  Konstytucja dla Nauki, czyli nowa ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce.

Tej tematyce poświęcone będą telewizyjne wejścia „na żywo” podczas wtorkowego programu „Dobry Dzień z TVP3 Kielce”

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.