Current track

Title

Artist

Background

Miasto długowieczności

Napisany przez , 15 kwietnia 2019

Arles to niewielka francuska miejscowość, zamieszkiwana przez nieco ponad 50 tysięcy mieszkańców. Jest jednak niesamowicie chętnie odwiedzana przez turystów z paru powodów.
Niewątpliwie czynnikiem przyciągającym tu podróżników z całego świata jest fakt, iż właśnie Arles było miejscem inspiracji dla Vincenta van Gogha. To właśnie tu powstało wiele jego dzieł, między innymi słynne Słoneczniki.
Ponadto Arles jest rajem dla fascynatów antycznej sztuki i architektury. W centrum miejscowości zwiedzać można pochodzący z rzymskich czasów amfiteatr czy romańskie katedry. Zabytki te zostały w 1981 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Właśnie w tym mieście urodziła się i żyła Jeanne Calment, którą z wynikiem 122 lat uważa się za rekordzistkę długości życia ludzkiego.
Arles tętni życiem przez cały rok, ale wyjątkowo piękne jest wiosną i latem, kiedy to dookoła zakwitają uprawy drzew i krzewów owocowych, takich jak winorośle. Nic więc dziwnego, że można spotkać tu tak wielu turystów z całego świata.

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.