Upcoming show

19:00 20:00

Łomża Vive Kielce w Final Four Ligi Mistrzów

Napisany przez , 18 maja 2022

Kielczanie w rewanżowym spotkaniu, ćwierćfinału Ligi Mistrzów, pokonali francuskie Montpellier 30:22 (15:8). Czym zapewnili sobie awans do turnieju finałowego Final Four. W dniach 18-19 czerwca, Łomża Vive Kielce stanie przed szansą zdobycia medalu tegorocznej edycji Champions League.

Przed spotkaniem gospodarze postarali się o urozmaicenia oprawy, ostatniego w sezonie meczu w Hali Legionów. Przygotowane wcześniej żółte koszulki prezentowały się znakomicie, tworząc “żółtą ścianę” fanów.

Vive do spotkania podchodziło osłabione, z powodu urazu pleców, w składzie nie pojawił się Uladzislau Kulesh

W pierwszej połowie podopieczni trenera Tałanta Dujshebaev’a zagrali koncert. Do 9 minuty przeważała gra „równy z równym”, dzięki kapitalnej postawie bramkarza gości, Marina Sego. Jednak z upływem czasu, zarysowała się przewaga gospodarzy tego pojedynku. Vive grało jak natchnione, rzucało bramkę za bramką i pewnie prowadziło po tej część spotkania 15:8.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch niewykorzystywanych akcji przez Tournata i Karacicia, oraz utraty gola. Jednak później Vive kontrolowało przebieg spotkania i ostatecznie, wygrało je 30:22. W efekcie czego awansowało do Final Four w Kolonii. Patrząc na świetną grę kielczan zarówno w ataku jak i w obronie (poza krótkimi momentami pierwszych minut obu odsłon) „żółto-biało-niebiescy” zagrali we własnej hali, handballowy koncert.

Po rewanżowym spotkaniu należy wyróżnić Artsema Karalioka, który rzucił w nim 7 bramek, czym walnie przyczynił się do triumfu kielczan w tym spotkaniu.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Mistrzowie Polski wygrali 31:28, a w drugim 30:22, 11 bramek przewagi, na tym etapie rywalizacji, w Lidze Mistrzów, to prawdziwa deklasacja rywala, w wykonaniu Łomży Vive Kielce.

Łomża Vive Kielce –  Montpellier 30:22 (15:8)

Łomża Vive Kielce: Branko Vujović 2, Miguel Sanchez-Migallon, Michał Olejniczak , Szymon Sićko 2, Alex Dujshebaev 2, Nicolas Tournat 4, Igor Karacić 3, Arkadiusz Moryto 4, Daniel Dujshebaev 1, Haukur Thrastarson 1, Paweł Paczkowski, Tomasz Gębala, Artsem Karalek 7, Dylan Nahi 4

Bramkarze: Andreas Wolff – 13/27 (48%), Karne – 3/5 (80%), Mateusz Kornecki – 1/9 (11%) Karne – 0/1 (0%)

Montpellier: Diego Simonet 3, Kyllian Villeminot 2, Hugo Descat 3, Lucas Pellas 1, Charles Bolzinger , Julien Bos 7, Benjamin Bataille 2, Marko Panic 3, Arthur Lenne , Dario Lucas Moscariello 1, Valentin Porte , Karl Wallinius , Gilberto Duarte , Veron Nacinović

Bramkarz: Marin Sego – 7/21 (33%) Karne: 0/1 (0%), Kevin Bonnefoi – 4/19 (21%) Karne: 1/1 (100%)

Kary indywidualne (w minutach): 6 – 4

Sędziowie: Andreu Marin, Ignacio Garcia Serradilla (ESP)

Delegat EHF: Alin-Sergiu Cirligeanu (ROU)

Flensburg – Barcelona 29:33 (13:18)

Rewanż: Barcelona Flensburg 27:24 (10:10)

Awans: Barcelona

PSG – THW Kiel 30:30 (14:16)

Rewanż: THW Kiel – PSG 33:32 (17:19)

Awans: THW Kiel

Veszprem – Aalborg 36:29 (17:16)

Rewanż: Aalborg – Veszprem 37:35 (20:21)

Awans: Veszprem

Montpellier – Łomża Vive Kielce 28:31 (12:16)

Rewanż: Łomża Vive Kielce – Montpellier 30:22 (15:8)

Awans: Łomża Vive Kielce

Losowanie półfinałów Ligi Mistrzów, odbędzie się w najbliższy wtorek, o godzinie 12:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.