Liga Narodów. Polacy bez punktów we Włoszech

Napisany przez , 15 listopada 2020

Reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała po przeciętnym meczu z Włochami 2:0 w Lidze Narodów. Polacy po tym meczu spadli na 3. miejsce w tabeli, liderami Włosi.

Polacy po zwycięstwie w meczu towarzyskim z Ukrainą, byli mocno zmotywowani na spotkanie z zespołem squadra azzura. Podopieczni nieobecnego w tym spotkaniu Roberto Manciniego byli w tym spotkaniu faworytem.

Tak też rozpoczęło się to spotkanie. Włosi od pierwszych minut grali bardzo agresywnie, a tworzone przez nich akcje były kreatywne i sprawiały niemałe trudności defensywie Polaków. W przeciągu 10 minut Włosi kilkukrotnie zagrozili bramce Wojciecha Szczęsnego. Jeszcze w pierwszej połowie Włosi zdobyli bramkę, która jak się okazało po chwili została nieuznana przez arbitra, gdyż Andrea Bellotti znajdował się na pozycji spalonej, podczas gdy nieuznaną bramkę strzelił Lorenzo Insigne. Włosi jednak nie zaprzestali z tworzeniem sobie kolejnych dogodnych sytuacji bramkowych.

W 27. minucie Grzegorz Krychowiak niepotrzebnym faulem sprokurował rzut karny dla Włochów, co bezwzględnie i ze stoickim spokojem wykorzystał Jorginho. Z takim też rezultatem sędzia zakończył pierwszą połowę tego spotkania.

Wszyscy liczyli na to, że biało-czerwoni podniosą się po pierwszej części gry i zaczną drugą połowę bardziej stanowczo. Tak się jednak nie stało. Bardzo dużo nerwowości w obronie i podaniach sprawiało, że Włosi czuli się przy piłce bardzo pewnie. Prawdopodobnie gdyby nie Wojciech Szczęsny wynik spotkania byłby znacznie bardziej niekorzystny. Reggio Emilia, asystent głównego trenera Włoch, Roberta Manciniego dobrze instruował swoich piłkarzy, sugerując się taktyką głównego trenera kadry, co powodowało dominację w tym spotkaniu piłkarzy z półwyspu apenińskiego. W 83. minucie „kropkę nad i” postawił piłkarz Sassuolo Domenico Berardi, którzy zostal znakomicie obsłużony przez Insigne, po długim płaskim podaniu po ziemi, Berardi markując swój strzał, minął naszych obrońców i pewnym strzałem po ziemi przy krótkim słupku pokonał Wojtka Szczęsnego i ustalił wynik spotkania na 2:0.

W trakcie spotkania, oprócz sytuacji bramkowych nie brakowało emocji poza sportowych. Oprócz faulu Grzegorza Krychowiaka, za który polak otrzymał żółty kartonik, to swoje „2 grosze” dołożył Jacek Góralski. Pomocnik Kajratu Ałmaty po zasłużonej żółtej kartce, nie musiał długo czekać na czerwoną kartkę, przez co Polacy zmuszeni byli do gry w 10-tkę.