Liga Mistrzów: Obrońca tytułu za burtą

Napisany przez , 12 marca 2020

Liverpool po całym meczu dominacji uległ w dogrywce Atletico Madryt 2:3. Bohaterem Atletico Marcos Llorente, który strzelił 2 bramki i zapewnił awans Atletico.
Antybohaterem Kloopa został bramkarz Adrian.

Już w 13 sekundzid Diego Costa miał szanse na zdobycie gola, jednak minimalnie się pomylił a jego strzał powędrował tuż przy słupku Adriana.

Od pierwszych minut to gospodarze narzucili tempo spotkania, nie licząc jednej sytuacji Atletico w pierwszym kwadransie.

W 14 minucie dobra interwencją popisał się Jan Oblak po mocnym strzale Oxlaide-Chamberlaina.

W 17 minucie po dośrodkowaniu przez Koke z rzutu rożnego blisko bramki niebezpieczny strzał oddał Filipe.

W 34 minucie po strzale Sadio Mane, Oblak broni na raty. Śliska murawa utrudniła interwencje bramkarzowi Atletico.

W 36 minucie, fantastyczną paradą popisał się Oblak, po strzale Firmino.

Worek z bramkami otworzył Wijnaldum w 43 minucie spotkania. Precyzyjnym strzałem głową pokonał Jana Oblaka, dając tym samym „The Reds” drugi oddech w dwumeczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla Liverpoolu, mimo wielu sytuacji Atletico prezentowało się bardzo solidnie w defensywie.

W 49 minucie, pięknym strzałem popisał się  Mane, jednak Oblak pozostał czujny na posterunku, mimo wyraźnego spalonego ze strony Senegalczyka.

W 53 minucie,bardzo niebezpiecznym uderzeniem zza pola karnego pokazał się  Chamberlain. Z problemami bronił Oblak.

60 minuta kolejna niesamowita obrona Oblaka, 100 procentowa sytuację miał Roberto Firmino.

66 minuta na pustą bramkę nie strzelił Robertson piłka odbiła się od poprzeczki.

W 69 minucie, po strzale Alexandra Arnolda, zrobiło się groźnie pod bramką słoweńskiego bramkarza Atletico, jednak ten wybił futbolówkę przed siebie.

81 minuta po pięknym podaniu od Arnolda z zza pola karnego huknął Robertson niewiele ponad bramką.

84 minuta, z ostrego konta na bramkę uderzył Wijnaldum lecz poraz kolejny czujny w bramce pozostał Oblak.

W 85 minucie, piękną przewrotka popisał się Sadio Mane. Niewiele brakło, a Senegalczyk z pewnością zdobyłby najpiekniejszą bramkę tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

87 minuta, Mohamed Salah wszedł ze skrzydła w pole karne. Uderzył ze swojej lepszej nogi lecz strzał pofrunął nad poprzeczką.

93 minuta, nieuznany gol Saula dla Atletico.

Piękny strzał Saula z główki w okienko bramki Adriana ale będzie żałował tej sytuacji ze nie wybiegł troszkę później.

Dogrywka:

94 minuta gol Firmino po dośrodkowaniu Wijnalduma. Strzał główką po koźle w słupek, piłka wróciła mu pod nogi, strzał na pustą bramkę i prowadzenie „The Reds”.

97 gol dla Atletico Marcos Llorente zza pola karnego, strzałem po koźle koło słupka, pokonał bezradnego Adriana.

106 minuta znowu wpisał się na listę strzelców Marcos Llorente. Była to jego druga bramka w tym spotkaniu.

122 minuta ostateczny „gwóźdź do trumny” przybił Alvaro Morata, który wyeliminował ostatecznie drużynę Liverpoolu.

Bramki: Wijnaldum 43, Firmino 94 – Llorente 97, 105+1, Morata 120

Składy: Liverpool