Current track

Title

Artist

Background

LIFE AFTER DEAD

Napisany przez , 12 listopada 2020

Każdemu człowiekowi jest dany klucz do bram raju. Tym samym kluczem otwiera się bramy piekła. Nie widzimy rzeczy takimi jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

Od wielu, wielu lat jesteśmy świadkami sporu między tymi co popierają aborcję a tymi co są jej przeciwni. Obie strony posiadają cały arsenał logicznych i przekonujących argumentów. Jedni wykrzykują na ulicach – „Moje ciało moja sprawa! Chcemy WOLNOŚCI!” Drudzy – „Nie macie prawa decydować o życiu bądź śmierci nienarodzonych jeszcze dzieci!”. Wszystko ma dwie strony medalu. Nie ma mowy o sytuacji zerojedynkowej.

Przerażający jest fakt jak wielka rzesza ludzi wyciera sobie gębę hasłem WOLNOŚĆ. Wolność nie oznacza „róbta co chceta”, wolność oznacza odpowiedzialność. Odpowiedzialność za podjęte decyzje. Z moich obserwacji wynika jasno, że większość myli pojęcie wolności z totalną anarchią. Wybitni i uznani myśliciele oraz filozofowie tacy jak: Kartezjusz czy Platon mówią jednym głosem: „Wolność to poszanowanie godności człowieka”. A jak mamy mówić o godności człowieka, który w imię wolności pragnie zabijać?

Druga strona medalu jest mniej oderwana od rzeczywistości i bliższa szaremu człowiekowi. Zaznaczę, że nie biorę pod uwagę tzw. Karyn spod wiejskich czy miastowych dyskotek, które w imię młodości puszczają się na lewo i prawo, a następnie zachodzą w ciążę, która staje się problem, a nie darem życia. Wiele kobiet staje twarzą w twarz z decyzją, która ma niebagatelny wpływ na życie ich i bliskich. Moment kiedy trzeba wybrać między życiem matki, a dziecka. Moment kiedy dziecko ma przyjść na świat bez kończyn lub z chorobą, która przewartościuje życie przyszłych rodziców. Powiedzmy sobie otwarcie, nasz świat nie jest miejscem przyjaznym. Nie jest miejscem, który dba o dzieci z tak ciężkimi chorobami i defektami. Miejscem, gdzie otacza się troską rodziny, gdzie matka wybrała własną śmierć.

Nie ma i nigdy nie będzie odpowiedniego argumentu, który zdecyduje o tym czy aborcja jest dobra czy zła. Poglądy większości z nas determinuje sytuacja, w której się znaleźliśmy. Być może kiedy zatwardziały przeciwnik aborcji stanie przed wyborem między życiem żony, a nienarodzonego dziecka zmieni podejście. Być może kobieta, która zaliczyła tzw. „wpadkę” zrozumie, że jej ciało stało się sanktuarium dla nowego życia i zaniecha skrobanki.

 

Drodzy.

Powyższy tekst jest zjawiskiem, które ma PROWOKOWAĆ do myślenia.
Jest O aborcji, a nie przeciw lub za. Zawiera sformułowania, które są nam dobrze znane i od lat funkcjonują w opinii społecznej. Obrazuje poglądy, które pochodzą z różnych środowisk.

Jeśli się z nim zgadzasz to dobrze, jeśli jesteś przeciw to również dobrze!

To obojętność powoduje, że stoimy w miejscu. Nie uciekajmy od refleksji na trudne tematy. Idźmy na przód!

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.