Current track

Title

Artist

Background

Krótki przegląd kulturalny

Napisany przez , 4 stycznia 2019

Zapraszamy do zapoznania się z niedługą informacją dotyczącą wydarzeń kulturalnych, jakie będą mieć w najbliższym czasie miejsce.

W najbliższą niedzielę w Czerwonym Fortepianie na ulicy Bodzentyńskiej 10 organizowany jest recital zatytułowany „Powróćmy jak za dawnych lat”. Rolę solistki odegra Julita Kożuszek-Borsuk, która zaprezentuje liczne „szlagiery” z okresu dwudziestolecia międzywojennego, czyli modne wówczas piosenki. W programie znajdą się utwory śpiewane przez Hankę Ordonównę, czy Aleksandra Żabczyńskiego, komponowane do tekstów Tuwima, Hemara oraz Warsa. Organizatorzy zapowiadają nastrojowy wieczór i intensywne doznania sentymentalne. Start o godzinie 18:00, zaś cena to 30/40 zł w zależności od lokalizacji miejsca ( dostępny jest wariant na parterze oraz balkonach).

Co rok uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 34 im. Adama Mickiewicza urządzają charytatywny koncert kolęd. Również w 2019 będzie można zatem wziąć udział w wydarzeniu, odbywającym się w budynku oświaty na ulicy Naruszewicza 35 w środę o godzinie 16:30. Kwesta odbywająca się przy okazji koncertu, będzie miała na celu wsparcie ciężko chorych córek jednej z absolwentek szkoły.

Przyszły piątek natomiast stanowić będzie gratkę dla fanów nauki o życiu i organizmach żywych. Mowa oczywiście o Nocy Biologów, wydarzeniu organizowanym przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Instytut Biologii przygotował blok prezentacji, wykładów, warsztatów a także wystawę. Każdy z wizytujących wydział matematyczno-przyrodniczy na ulicy Świętokrzyskiej 15 będzie miał więc okazję skorzystać z szerokiej oferty. W jej skład wejdą między innymi: pokaz wpływu promieniowania na DNA, warsztaty dotyczące hodowli gadów oraz czynników alergennych w Kielcach, czy też wykład o antybiotykooporności, będącej realnym problemem współczesnej medycyny. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.