Korona zbroi się na nowy sezon

Napisany przez , 22 lipca 2021

W poprzednim sezonie Korona Kielce zajęła 11 miejsce w Fortuna 1 Lidze. Przed sezonem 2021/2022 drużyna prowadzona przez Dominika Nowaka przeprowadza dużą ilość transferów. Cel ? Walka o ekstraklasę.

Czas pożegnań

Z Korony Kielce dotąd pożegnało się 8 zawodników i w większości byli to zawodnicy rezerwowi, którzy nie mieli uznania w oczach szkoleniowca zespołu. Wyjątkiem jest Emile Thiakane. 29 letni Senegalczyk zagrał w zeszłym sezonie w 27 meczach ligowych i strzelił 3 gole. W swoich występach jednak był nieprzekonujący, często wdawał się w niepotrzebny drybling i w banalny sposób tracił piłkę. Z klubu odszedł również Marek Kozioł. 33 letni bramkarz od nowego sezonu będzie bronił barw Łódzkiego Klubu Sportowego. Ostatni raz w żółto-czerwonych barwach zagrał 26 marca przeciwko drużynie Chrobrego Głogów, a potem jednak był już wyłącznie rezerwowym. Oprócz wymienionej dwójki, kielecki klub opuścili Kubilay Yilmaz, Kornel Kordas i Dawid Słabosz, a okres wypożyczenia skończył się Rafałowi Kobryniowi, który wrócił do Lechii Gdańsk. Na wypożyczenia z Korony udali się Piotr Pierzchała i Artur Piróg.

Polska Korona i wielkie powroty

Jak dotąd Złocisto-krwiści przeprowadzili w letnim okienku transferowym 7 wzmocnień, a w barwach Korony znowu będziemy mogli oglądać Łukasza Sierpinę i Piotra Malarczyka. Cieszyć może też fakt, że do klubu przychodzą zawodnicy z Polski i szatnia nie będzie tak wielokulturowa jak za rządów niemieckich właścicieli. Szczególne nadzieje kibice pokładają w transferze Adama Frączczaka, który świetnie prezentuje się w sparingach i pomimo 33 lat na karku pokazuje, że może stanowić o sile kieleckiego klubu. Nie mniej interesująco wyglądają inne zaciągi z ekstraklasy – Michał Koj i Konrad Forenc, którym skończyły się kontrakty w byłych klubach. Do Korony przeszedł również Adam Danek, który zwiększy rywalizację wśród defensorów na treningach. Mamy nadzieję, że nowi zawodnicy w nadchodzącym sezonie powalczą o przywrócenie do Kielc ekstraklasy. Pierwszy mecz w lidze Korona zagra już 30 lipca na Suzuki Arenie przeciwko Skrze Częstochowa.

Fot. Wikipedia