Korona triumfuje na wyjeździe. Miedziowi nadal w marazmie

Napisany przez , 5 listopada 2018

Trzecie wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy Korony. W Lubinie kielczanie pokonali KGHM Zagłębie. Po raz kolejny w tym sezonie na listę strzelców wpisał się Matej Pučko. To była jedyna bramka jaką oglądali widzowie na lubińskim stadionie.

W 9.minucie nieudane wybicie obrońców Zagłębia i strzał spoza pola karnego Olivera Petraka, który obronił bramkarz Zagłębia. W 21. minucie zakotłowało się pod bramką Dominika Hładuna. Mateusz Możdżeń dośrodkował z prawej strony. Iván Márquez odbił głową, następnie Elia Soriano prawą nogą, piłka odbiła się od słupka i zagrożenie się oddaliło. Ciekawszą akcję gospodarzy warto odnotować w 27. minucie. Saša Balić skierował piłkę z lewej strony w pole karne, Matthias Hamrol wypiąstkował i po przyjęciu niezbyt mocno uderzył Damjan Bohar. 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy kolejny raz groźnie było pod bramką Miedziowych. Czysto odzyskał piłkę Michał Gardawski, następnie Łukasz Kosakiewicz podał do Mateja Pučko, a Słowieniec przebiegł ponad 35 metrów i uderzył spoza karnego. Pewnie obronił Hładun.

Kluczowy w meczu był rzut wolny, który wykonał Kosakiewicz z 73. minuty. Piłka oddalona 20 metrów od bramki została precyzyjnie uderzona. Hładun ponownie stanął na wysokosci zadania, ale przy dobitce Mateja Pučko nie miał bramkarz Zagłębia najmniejszych szans. 25-letni Słoweniec strzelił czwartego gola w tym sezonie. Tym samym KGHM Zagłębie Lubin od prawie dwóch miesięcy nie wygrało spotkania i od dwóch meczów nie strzeliło bramki w LOTTO Ekstraklasie.

Skrót spotkania:

źr. LOTTO Ekstraklasa/onet.tv

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN – KORONA KIELCE 0:1 (73′ Pučko)

Składy:

25. Hamrol 30. Hładun
26. Rymaniak (k) 13. Pakulski (73′ 2. Kopacz)
33. Márquez 63′ ż.k. 5. Dąbrowski 72′ ż.k.
5. Kovačević 33. Guldan 45+1′ ż.k.
23. Diaw 3. Balić 42′ ż.k.
11. Gardawski 39. Bohar
8. Możdżeń 16′ ż.k. (46′ 21. Kosakiewicz) 25. Matuszczyk (88′ 28. Matras 90+2′ ż.k.)
13. Petrak 19. Jagiełło
31. Janjić (65′ 7. Cebula 68′ ż.k.) 18. Starzyński
27. Pučko (79′ 4. Malarczyk) 11. Pawłowski (81′ 37. Sirotow)
89. Soriano 29′ ż.k. 89. Tuszyński 88′ ż.k.

Starcie na Stadionie Zagłębia oglądało 3063 widzów.

Ekipa Gino Lettieriego wygrywa pierwszy raz od 5 tygodni i awansuje z siódmego na szóste miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Miedziowi spadli z ósmego na dziewiątą lokatę. Następna kolejka już w kolejny weekend. Piłkarze Korony zagrają pierwszy mecz na Suzuki Arenie (do 1 listopada jako Kolporter Arena), gdzie rywalem będzie Piast Gliwice. Spotkanie w Święto Niepodległości o godzinie 15:30.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.