Current track

Title

Artist

Background

Koreańskie seriale warte obejrzenia na platformie Netflix

Napisany przez , 4 grudnia 2021

Wszyscy znają serial Squid Game, który już od dnia premiery bił rekordy a media głośno o nim mówiły. Platforma Netflix w swoim zasobie posiada jednak znacznie więcej produkcji koreańskich, które moim zdaniem dorównują Squid Game. Oto kilka z nich:

1. HELLBOUND

Jest to serial fantasy, który miał swoją premierę 19 listopada i w ciągu 24 godzin pobił rekordy oglądalności Squid Game. Serial opowiada o pozaziemskich istotach, które zostały zesłane na ziemię, aby zabrać wszystkich grzeszników do piekła. W serialu tworzy się grupa wyznawców tych istot, która kontroluje każdego grzesznika i doprowadza do tego, aby trafił do piekła. Nie może zabraknąć także przeciwników, którzy nie wiedzą tak dokładnie skąd owe istoty się wzięły i dlaczego taki los spotyka ludzi, o których wcześniej nikt nie mówił. Serial jest przepełniony grozą, akcją, ale też wątkami, które mogą poruszyć serca. Niestety serial dopiero wyszedł i ma sześć odcinków, lecz kontynuacji możemy się spodziewać już w pierwszej połowie 2022 roku.

2. MY NAME

Kryminał pełen akcji, wzruszeń i determinacji głównej bohaterki. Historia opowiada o kobiecie, której ojciec zostaje zamordowany. Żądna zemsty na skutek wydarzenia wstępuję do policji na polecenie szefa gangu, którego obdarzyła zaufaniem. W serialu możemy zobaczyć drogę jaką pokonuje aby zemścić się na sprawcy. Nie zabrakło również krótkiego wątku miłosnego oraz wzruszeń. Polecam tę produkcję każdemu fanowi akcji. Jest jeden sezon, który ma osiem odcinków.

3. SWEET HOME

Horror ten odbył premierę ponad rok temu, bo 12 listopada 2020 roku, lecz nie wszyscy słyszeli o tej produkcji. Pełen grozy i akcji, tak można opisać tę produkcję. Ludzie zmieniają się w krwiożercze potwory, które przez ugryzienie zarażają siebie nawzajem, a na przekór nich staje grupa sąsiadów z bloku i jeden chłopak, który stara się o zachowanie człowieczeństwa a sam jest zarażony. W serialu każdy ma swój kawałek sceny, każdy bohater zostaje doceniony. Moim zdaniem serialowi niczego nie brakuje. Drugi sezon ma pojawić się w 2022 roku. Niestety obsada serialu będzie zmieniona, niektórzy aktorzy zrezygnowali z grania w drugiej części, co dotknęło smutkiem fanów tej produkcji.

4. ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Ta produkcja różni się od pozostałych, nie ma tu wątku fantasy, lecz akcja wciąż jest na tym samym poziomie. Historia opowiada o licealiście, który jest zdeterminowany do zarobku na swoje utrzymanie i studia w nielegalny sposób. Oglądając ten serial, możemy doświadczyć tego, jak wygląda koreańska szkoła czy działalność, której podjął się chłopak. Wszystko tutaj jest dopasowane, a koniec serialu zostawia nam wiele do myślenia oraz pustkę. Definitywnie jest to serial warty zobaczenia.

5. VINCENZO

Tutaj do czynienia mamy z koreańskim mężczyzną, który pracuje dla włoskiej mafii i gdy wraca do Korei Południowej postanawia wymierzyć sprawiedliwość wobec konglomeratowi. Serial jest pełen akcji, a produkcja wygląda czysto i dopracowanie. Niczego tutaj nie brakuje, a główny bohater cieszy się popularnością wśród oglądających. Serial ma ponad dwadzieścia odcinków więc na pewno po jego obejrzeniu nie można czuć niedostatku.

Wszystkie te seriale można podsumować jako świetne i dopracowane. Wystarczy chwila wolnego i można brać się do oglądania koreańskich produkcji, by poznać je trochę lepiej. 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.