Current track

Title

Artist

Background

„Koniec imperium MSW. Transformacja organów bezpieczeństwa państwa 1989-1990” – spotkanie z Tomaszem Kozłowskim

Napisany przez , 21 listopada 2019

21 listopada, o godz. 17:00 w Centrum Edukacyjnym IPN “Przystanek Historia” w Kielcach odbyło się spotkanie z Tomaszem Kozłowskim w ramach cyklu “Kłopoty z historią”. Tematem wydarzenia była książka Kozłowskiego „Koniec imperium MSW. Transformacja organów bezpieczeństwa państwa 1989-1990”.

„Koniec imperium MSW” było kolejnym spotkaniem „Przystanku Historia” z cyklu „Kłopoty z historią”, w którym podejmowane są zagadnienia dotyczące najnowszej historii Polski. Książka Kozłowskiego, która była głównym tematem dyskusji, poświęcona jest procesowi transformacji organów bezpieczeństwa w latach 1989-1990. Autor stara się w niej pokazać gry polityczne i najważniejszych aktorów tamtych czasów.

Spotkanie miało formę dyskusji z autorem, gdzie zarówno prowadzący jak i przybyli mogli zadawać pytania odnośnie książki. Wśród słuchaczy pojawili się studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJK. Jednymi z wielu poruszanych kwestii były struktury Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Komisje Weryfikacyjne, czy też palenie akt.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.