Current track

Title

Artist

Background

Koncert z okazji stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości już w najbliższą sobotę (10.11).

Napisany przez , 6 listopada 2018

” … a Polska tylko jedna”, to tytuł koncertu, na który zaprasza Prezydent miasta Kielce. Wydarzenie zorganizowane jest z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. 

W najbliższy weekend w całej Polsce odbędą się obchody z okazji 11 listopada. To właśnie tego dnia 100 lat temu, w lasku Compiégne pod Paryżem, Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. Po 123 latach niewoli staliśmy się wolnym państwem.

Nasze miasto w wyjątkowy sposób uczci tę rocznicę. W sobotę (10.11) w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbędzie się koncert, podczas którego zabrzmią pieśni legionowe, które opisują nastroje panujące wśród żołnierzy, dające świadectwo wierności ojczyźnie do końca, nawet w obliczu śmierci.

Druga część wydarzenia to poemat symfoniczny Odwieczne Pieśni Mieczysława Karłowicza. Utwór posiada formę tryptyku symfonicznego, na który składają się trzy części: Pieśń o wiekuistej tęsknocie, Pieśń o miłości i o śmierci oraz Pieśń o wszechbycie.

Solistami koncertu będą:  kielczanka – Renata Drozd oraz Arnold Kłymkiw. Wystąpią również połączone chóry – Chór Filharmonii Świętokrzyskiej i Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach pod batutą Jacka Rogali.

Wstęp na wydarzenie z zaproszeniami. Bezpłatne zaproszenia zdobyć będzie można w konkursach ogłaszanych na profilu FB Miasta Kielce oraz w lokalnych rozgłośniach radiowych.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.