Koncert poświęcony twórczości Henryka Jachimowskiego w Kieleckim Centrum Kultury

Napisany przez , 18 listopada 2019

29 listopada 2019 r. o godz. 18.00 w Kieleckim Centrum Kultury na małej, kameralnej scenie odbędzie się „Koncert dla Henryka” zorganizowany ku pamięci Henryka Jachimowskiego – polskiego poety, dramaturga oraz twórcy Sceny Autorskiej STUDIO Kieleckiego Centrum Kultury, który współpracował również z Kieleckim Teatrem Tańca.

Organizatorem i prowadzącym koncert będzie Marek Tercz – poeta, pieśniarz, bard, kompozytor. Laureat wielu nagród m. in. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Artystycznej, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej „Fama”, czy Festiwalu Piosenki w Opolu.

Podczas trwania koncertu będziemy mieli okazję posłuchać pieśni o tematyce religijnej poruszających m. in. kwestie wolności czy ziemi. Pojawią się także piosenki z recitalu Justyny Łysak „Moje życie jest moje” – wokalistki o charakterystycznym, nisko wystrojonym głosie, współpracującej m. in. ze Sceną Autorską Kieleckiego Centrum Kultury, gdzie debiutowała w 1998 r. w spektaklu muzycznym „Pieśń o wolności”.

Gościem specjalnym występu będzie Szczęsny Wroński – polski poeta, prozaik, aktor, reżyser i animator kultury. Szef Teatru Promocji Poezji. Kierownik literacki i organizacyjny oraz wiceprezes Stowarzyszenia Dialog. Obecnie członek Stowarzyszenia Teatr Atelier – Kraków i Zrzeszenia Artystycznego „ZA”.

Na scenie zobaczymy takich wykonawców jak:

• Justyna Łysak;
  • Aleksandra Wolff;
  • Jacek Dziubel;
  • Krzysztof Korban;
  • Paweł Piotrowski;
  • Marek Tercz.

Wspominać zmarłego artystę będą głównie: Szczęsny Wroński i Marek Tercz.

Bilety w cenie 10 zł można otrzymać w punkcie informacyjno – kasowym Kieleckiego Centrum Kultury (tel. 41 343 81 42) jak i drogą online – https://www.bilety24.pl/wydarzenia/kieleckie-centrum-kultury-163.