Kolejne zwycięstwo Igi Świątek. Polka w półfinale WTA Masters 1000

Napisany przez , 31 marca 2022

Iga Świątek pokonała w 1/4 finału Czeszkę Petrę Kvitovą 6:3, 6:3 i awansowała do półfinału turnieju WTA w Miami.

Polka była zdecydowaną faworytką tego pojedynku. W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 2:2, później Świątek zdominowała rywalkę i do końca seta przegrała jeszcze jednego gema,  zwyciężając 6:3.
W drugiej partii, który miał podobny przebieg do pierwszej odsłony meczu, kolejny raz od wyniku 2:2 widoczna była znaczna przewaga pierwszej rakiety świata, która pewnie wygrała 6:3 i awansowała do półfinału turnieju WTA Masters 1000 w Miami.

Kolejną rywalką Igi Świątek będzie amerykanka Jessica Pegula, która w ćwierćfinale wyeliminowała Paulę Badosę. Hiszpanka w pierwszym secie zrezygnowała z dalszej gry z powodu kontuzji, przy stanie 4:1 dla Peguli.