Kłopoty jej nie opuszczają, lecz stara się pokonywać wszelkie przeciwności – recenzja książki “Kłopoty mnie kochają” autorstwa Joanny Szarańskiej

Napisany przez , 2 października 2021

Czas już nadszedł, aby powrócić do murów uczelnianych i kontynuować naukę. Mimo to myślę, że znajdziecie czas na lekturę. Po 3-miesięcznej przerwie wracam do Was z nowymi propozycjami do poczytania. Zacznę od książki lekkiej i z humorem a nosi ona tytuł „Kłopoty mnie kochają” i jest to pierwszy tom z cyklu „Kronika pechowych wypadków”. Jego autorką jest Joanna Szarańska – pisarka i blogerka, miłośniczka piłki nożnej i podobnie jak ja – języka hiszpańskiego.

Akcja książki toczy się głównie na wsi, a jej bohaterką jest Zojka – początkująca dziennikarka, która desperacko szuka pracy w swoim zawodzie i marzy o tym, by zostać zauważoną przez redakcję jakiegoś popularnego czasopisma. Dziewczyna wprost przyciąga wszelakie kłopoty i musi przez to borykać się z wieloma przeciwnościami. I tak najpierw w czasie podróży do babci w niewyjaśnionych okolicznościach staje się posiadaczką ludzkiej ręki, na domiar złego sprawą zainteresował się dziennikarz lokalnej gazety węsząc sensację.

Drugim wątkiem książki są perypetie rodziny Zojki. Główna bohaterka próbuje przekonać kuzynkę, że nie chciała poderwać jej narzeczonego oraz zażegnać konflikt z przystojnym lecz gburowatym sołtysem.

Książkę należy czytać z przymrużeniem oka. Jej bohaterka, choć wykształcona i inteligentna często zachowuje się dość dziecinnie i odznacza się ciętym charakterem. Uważam, że książkę warto przeczytać, aby się po prostu odprężyć. Lektura jest jak najbardziej wciągająca i wywołuje uśmiech na twarzy. Jeżeli zaś książka przypadnie komuś do gustu polecam kolejne części z tej serii oraz inną serię zatytułowaną „Kalina w malinach”, której bohaterka imieniem Kalina również boryka się z różnymi przeciwnościami losu.