Current track

Title

Artist

Background

Kiermasz Świąteczny na UJK

Napisany przez , 6 grudnia 2018

Symboliczna kwota, interesujące nagrody i wiele dobrych serc. Tak można podsumować 2 edycję akcji „Miś pod szpitalną choinkę”. 6 grudnia na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu oraz na wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK odbył się Świąteczny Kiermasz organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.

 

6 Grudnia to od dawna sposobność, by podarować komuś niewielki podarunek niczym biskup Mikołaj z Miry zwany też Świętym Mikołajem. Z takiej sposobności skorzystali dziś wszyscy uczestnicy świątecznego kiermaszu, który odbył się na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu oraz na wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Było wielu chętnych, którzy za symboliczną kwotę 5 złotych nabywali losy lub 3 kawałki ciasta. Dzięki hojnym sponsorom, wszyscy biorący udział w kiermaszu mogli wygrać wejście do parku trampolin, przejażdżkę na gokartach lub upominki w postaci pen drive, lub kubków czy długopisów.

Myślę, że Mikołajki są takim świętem, gdzie ludzie pomagają z jeszcze większą chęcią. – mówił Patryk, student medycyny na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu.

Jest to druga edycja akcji „Miś pod szpitalną choinkę”, w tamtym roku kwota, którą udało się zebrać, była skromna. Jednak w tym roku organizatorzy zapewniają, że już udało się pobić kwotę zebraną w zeszłym roku.

Mogę zdradzić, że na chwilę obecną zebraliśmy już większą kwotę niż w ubiegłym roku-mówiła wolontariuszka stowarzyszenia, Magda, tuż po godzinie 10.

Wielu studentów zaangażowanych było w całą akcję, jak wspominała koordynatorka akcji Kinga Ochmańska w Rozmowie Tygodnia, było to około 30 osób. Wielu studentów zaangażowało się także w pieczenie ciast, które można było kupić za symboliczną kwotę.

Pomaganie daje ogromną satysfakcję, być może kiedyś my znajdziemy się w takiej sytuacji, że będziemy wymagać wsparcia i pomocy-mówiły wolontariuszki Maria i Angelika,  na wydziale Matematyczno Przyrodniczym.

Organizatorem akcji był Kielecki Oddział IFMSA-Poland. Kwota, którą zbierali wolontariusze, ma być przeznaczona na zakup pluszaków, gier i planszówek dla najmniejszych podopiecznych kieleckich szpitali.

Posłuchajcie, co o całej akcji mieli do powiedzenia studenci i wolontariusze:

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu, Wolontariuszka Magda:

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, Wolontariuszki Angelika i Maria:

A  tak o całej akcji i pomaganiu mówili studenci:

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA którą przygotowała Anna Krawiec:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.