Kielce miastem lidera

Napisany przez , 25 sierpnia 2021

Korona Kielce w hicie 5 kolejki Fortuna 1 Ligi pokonała na Suzuki Arenie Łódzki Klub Sportowy 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 74 minucie Grzegorz Szymusik. Dzięki tej wygranej Korona stała się liderem zaplecza ekstraklasy.

Najtrudniejszy sprawdzian

ŁKS od rozpoczęcia rozgrywek ligowych był stawiany za jednego z faworytów do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej i to było widać w sobotnim starciu. Ten rywal na papierze był najmocniejszy z tych, z którymi mierzyła się Korona w dotychczasowych spotkaniach ligowych. Łodzianie mieli optyczną przewagę i więcej sytuacji bramkowych, ale „Złocisto-Krwiści” też mieli swoje szanse do zdobycia gola. Swoich okazji niestety nie wykorzystali Sierpina i Szymusik. W bramce kielczan świetnie prezentował się Konrad Forenc, który kilkukrotnie uchronił gospodarzy przed utratą bramki w sobotnim spotkaniu. Drużyna gości prowadziła grę również w drugiej połowie, jednak w 74 minucie meczu to Korona objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu bardzo aktywnego w ofensywie Łukasza Sierpiny, zamieszanie w polu karnym łodzian wykorzystał Grzegorz Szymusik, którego strzał trafił w słupek, ale piłka odbiła się jeszcze od leżącego bramkarza gości, co wykorzystał defensor Korony i umieścił ją w siatce. Po tej bramce ŁKS skupił się na ofensywie, jednak kielczanie bronili się mądrze i utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

Niepokonani

„Złocisto-Krwiści” są jedyną drużyną na zapleczu ekstraklasy, która po 5 kolejkach zgromadziła komplet punktów. Trzeba mieć nadzieję, że kielczanie podtrzymają tę passę jak najdłużej i nie zlekceważą kolejnych rywali przez samozachwyt nad własną formą. Początek sezonu jest bardzo imponujący, ale celem Korony jest utrzymanie pozycji lidera do końca rozgrywek i awansowanie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Kolejny krok w tym celu Korona może uczynić w meczu wyjazdowym z Resovią. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek 27 sierpnia o godzinie 18.

Korona Kielce – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

74′ Szymusik

Korona: Forenc – Szymusik, Malarczyk, Zebić, Sierpina – Podgórski, Szpakowski, Oliveira, Kiełb (70’ Danek) – Łukowski (76’ Petrović)- Frączczak (89′ Lewandowski)

ŁKS: Kozioł – Sobociński, Wolski (78’ Rygaard), Moreno, Trąbka (87’ Janczukowicz) , Lopez, Szeliga (78’ Klimczak), Bąkowicz, Rozwandowicz (87’ Tosik) , Marciniak, Jurić

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.