Current track

Title

Artist

Background

Kara śmierci dla zabójców Pop Smoke?

Napisany przez , 7 lipca 2021

Jak informuje portal HipHop DX jeden z prawdopodobnych zabójców nowojorskiego rapera o pseudonimie Pop Smoke, mógł obawiać się jeszcze do niedawna kary śmierci za wydarzenie z 2020 roku. Czy jednak Coreyowi Walkerowi – bo tak nazywa się domniemany morderca rapera – grozi najsurowszy wymiar kary? Okazuję się, że nie do końca.

Jak możemy przeczytać w mediach zagranicznych hrabstwo Los Angeles nie ma zamiaru domagać się o karę śmierci dla Walkera. Do samego końca jednak, czyli do wtorkowego przesłuchania los domniemanego mordercy był nieznany. Kiedy ten w maju tego roku odwoływał się od oskarżenia o morderstwo Bashara Barakaha Jacksona, znanego szerzej jako Pop Smoke – sąd odmówił Walkerowi.

Jak oznajmia sąd morderstwo, było wynikiem złego obrotu spraw przy próbie kradzieży zegarka, który należał do rapera. Mowa tu o Rolexie o wartości 2.000$.

Jak informuje portal hip hopowy ze Stanów, prokurator Hilary Williams rozważała najwyższy wymiar kary w tej sprawie, w postaci dożywotniego więzienia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia warunkowego. Walker stanie przed sądem 7 lipca.

Przypomnieć warto, że raper zginął 19 lutego 2020 roku w Los Angeles w wynajętym mieszkaniu w Hollywood. Powodem śmierci było śmiertelny postrzał, jakiego raper padł ofiarą będąc w swojej rezydencji w mieście aniołów. W swojej karierze został wydany jeden, pośmiertny album studyjny o tytule „Shoot for the Stars, Aim For The Moon”, który opanował internet i cały świat, świeżym, nowojorskim brzmieniem drillowym. Śmierć rapera wstrząsnęła całym, amerykańskim przemysłem muzyki rozrywkowej. Raper w chwili śmierci miał niepełne 21 lat.

Charakterystyczny głos Pop Smoke trafił na czołówki gazet i dał znaki w stronę delikatnego powrotu do starszego rapu amerykańskiego. Jak potoczy się sprawa z zabójcami rapera? Pozostało nam czekać i liczyć, że zabójcy otrzymają sprawiedliwą karę za swoje haniebne czyny. Jednym z ciekawszych wywiadów, w których możemy poznać postać nowojorskiego drillowca jest wywiad z The Angie Martinez na YouTubie, gdzie raper opowiada o jednym, z dwóch mixtapeów czyli „Meet The Woo 2”.

 

źródło: hiphopdx
fot: universalmusicpl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.