Current track

Title

Artist

Background

Już w najbliższy weekend pośpimy dłużej

Napisany przez , 26 października 2018

Już w najbliższy weekend, czyli z 27 na 28 października, przestawiamy zegarki o jedną godzinę do tyłu.

Dla większości jest to dobra wiadomość, ponieważ czeka nas dodatkowa godzina snu. Jednak ci, którzy mają tej nocy dyżur w pracy, albo podróżują państwowymi środkami lokomocji, muszą się liczyć z niedogodnościami. Większość Polaków buntuje się przeciwko zmianie czasu z powodu tych właśnie przyczyn, ale również dlatego, że ludzki organizm musi przestawić się na nowy tryb a to nie jest takie łatwe jak ze wskazówkami zegara. Do sejmu polskiego trafił projekt przygotowany przez posłów PSL, który dotyczył pozostawienia na stałe czasu letniego, ale można go będzie wprowadzić w życie dopiero wtedy, gdy Komisja Europejska zezwoli państwom członkowskim na samodzielne dysponowanie zmianami czasu. Ostatnie przestawienie zegarków miałoby nastąpić w marcu. Jeżeli Polska zdecydowałaby się zostać przy czasie letnim, byłaby to już ostatnia zmiana. Jednak na zgodę zniesienia zmiany czasu musi się zgodzić parlament oraz państwa członkowskie, dlatego trzeba jeszcze trochę zaczekać.

Pamiętajcie więc o przestawieniu zegarków o godzinę do tyłu, natomiast podróżni oraz pracujący na nocnym dyżurze muszą uzbroić się w cierpliwość.

Źródła: https://dziennikzachodni.pl/zmiana-czasu-2018-na-zimowy-data-i-godzina-kiedy-przestawiamy-zegarki-o-1-godzine-do-tylu-aktualizacja-26102018/ar/13472616


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.