Current track

Title

Artist

Background

Jeff Bezos rezygnuje z funkcji CEO Amazona

Napisany przez , 6 lipca 2021

Założyciel spółki po 27 latach pracy, ustępuje ze swojego stanowiska. Wyznaczył już swojego następcę, a sam planuje się skupić na innych projektach.

Już od lutego było wiadomo, że Jeff Bezos przestanie być szefem jednej z największych firm na świecie. Od samego początku mówiono również, że stery przejmie Andy Jassy, który dotychczas kierował Amazon Web Services.
Zmiana wreszcie nastąpiła, a wszystko za sprawą zaplanowanego na 20 lipca lotu w kosmos, w który Jeff Bezos udaje się wraz ze swoim bratem oraz anonimowym zwycięzcą aukcji znanym jako Wally Funk. Cała podróż odbędzie się na pokładzie rakiety New Shepard, skonstruowanej przez firmę Blue Origin (której Jeff Bezos również jest właścicielem).

Tym samym Bezos dementuje plotki jakoby miał na stałe odejść z firmy. Chociaż oficjalnie nie jest już CEO Amazona, to nadal pozostaje prezesem wykonawczym oraz ciągle będzie dbał o rozwój firmy. Warto również zaznaczyć, że miliarder posiada ponad 10% akcji, co tym samym czyni go największym aukcjonariuszem największego sklepu internetowego na świecie.

Oprócz lotu w kosmos i funkcjonowania Blue Origin Jeff Bezos podkreśla, że obecnie chce skupić się na prowadzeniu funduszy Day One Fund” i „Bezos Earth Fund”, a także na gazecie The Washington Post.

Chociaż nie wiadomo jak potoczą się losy Amazona oraz jak w nowej roli poradzi sobie Andy Jassy, to możemy być pewni, że Jeff Bezos jeszcze nie raz zaskoczy cały świat.

 

Źródło: Business Insider


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.