Jakie książki będą miały swoją premierę w kwietniu 2021 roku? Zapowiedzi wydawnicze kwietnia.

Napisany przez , 11 kwietnia 2021

Wielkimi krokami przybywa do nas wiosna, a wraz z nią coraz to cieplejsze dni i weselsza atmosfera. W związku z tym chcielibyśmy zaprezentować wam kilka propozycji wydawniczych nadchodzącego miesiąca kwietnia. Klimat ten bardzo sprzyja książkom i budzi w czytelniku chęć do sięgnięcia po coś świeżego, po jego ulubioną tematykę lub wręcz przeciwnie – może budzić chęć wyjścia ze strefy komfortu i wybrania lektury z kategorii, do której nigdy nie było mu po drodze.

Powieść:

Na sam początek zaczniemy od przyjrzenia się kilku propozycjom z gatunku powieści. Wśród nich znajdziemy między innymi: Sen o okapi Mariany Leky, Stara miłość nie rdzewieje Denise Grover Swank, Więcej niż tysiąc słów Roxie Cooper, Opowieść o miłości i mroku Amosa Os, Turecką rozkosz Miry Hafif.

Bardzo dużo mówi się i pisze o Śnie o okapi Mariany Leky, najbliższej premiery. Selmie, główna bohaterka powieści, zdarza śnić się o okapi, a kiedy tak się stanie, w wiosce, w której mieszka, dzieje się tragedia – ktoś umiera, ale nikt nie wie kto konkretnie. Tytuł ten już został ogłoszony światowym bestsellerem.

Sensacja i kryminał:

W tej kategorii znajdują się takie tytuły jak: Monteperdido Augistina Martineza, Łowca cieni Camilli Grebe, Telefonistka z ulicy Próżnej Weroniki Wierzchowskiej, Idealna rodzina Lisy Jewell, Zmowa Milczenia Chandlera Bakera, Śmierć jest tylko początkiem Michała Okonia i Powrót Anny Lisy Scottoline.

Naprawdę wiele tytułów z tego gatunku ma premierę w kwietniu i trudno było wybrać kilka takich, nad którymi warto się pochylić. Szczególna uwaga należy się dwóm polskim autorom Weronice Wierzchowskiej i jej Telefonistce z ulicy Próżnej oraz Michałowi Okoniowi i Śmierć jest tylko początkiem. Dwie przepełnione tajemnicami i intrygami wspaniałe opowieści na pewno nie znudzą, a wciągną do granic każdego ich czytelnika.

Fantastyka:

Fani fikcyjnej, fantastycznej rzeczywistości mogą być zainteresowani następującymi nowościami: Dwór na martwym polu Joanny Pypłacz, Zobaczyć jętki o świcie Marcina Pełki, Pieśń Bogini Kali Dana Simmonsa, Mroczna wiedza. Scholomance. Lekcja pierwsza Naomi Novik, Uderzenie. Wojny Palladowe. Tom 2 Marko Kloosa.

Mroczna wiedza Naomi Novik opowiada o szkole wybrańców, którzy posiadają magiczną moc. Szkoła ta jednak jest bardzo mroczna, w której nie uświadczymy typowych wakacji i nauczycieli. Uczniowie zmuszeni są do zawierania sojuszy, by przetrwać. Ponieważ każda porażka kończy się tu śmiercią. Czujecie się wystarczająco zaintrygowani?

Literatura Faktu:

Z tego gatunku szykuje się naprawdę wiele premier wydawniczych, a między nimi są to: Świat bez kobiet Agnieszki Graff, Bruksela. Zwierzęcość w mieście Grażyny Plebanek, Jak powstała bomba atomowa Richarda Rhodesa, Adwokaci. Ich najważniejsze sprawy Doroty Kowalskiej, 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz Heather Dune Macadam,  Ku szczytom. Historia gór i ich nieodpartego uroku Henrika Svensena, Jestem Saudyjką Nicoli Griffith, Mroczne archiwa. Śledztwo w poszukiwaniu książek oprawionych w ludzką skórę Megan Rosenbloom.

Tytułów z tej kategorii znalazło się tu bardzo wiele, a każdy kolejny coraz ciekawszy. Pytanie tylko, co wybrać pośród tylu opcji? Trzy szczególne tytuły to 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz, Śledztwo w poszukiwaniu książek oprawionych w ludzką skórę oraz Świat bez kobiet.

Literatura młodzieżowa:

Dość uboga w kwietniu, jednak niemniej ciekawa, niż wcześniej prezentowane propozycje! Dla młodzieży znajdą się takie tytuły jak: Teraz i na zawsze Mikki Daughtry, Rachael Lippincott, Nim złote włosy zmarłym ścinać zaczęto. Flawia de Luce Alana Bradley, Jeszcze większy przypał Beth Garrod oraz Żelazna Kraina. Elfy ziemi i powietrza. Tom 3 Holly Black.

Pióro Holly Black zasłynęło już wcześniej wśród młodszych, jak i tych starszych czytelników. Autorka ma naprawdę ciekawe pomysły na kreowanie świata i potrafi w przyjazny i odprężający sposób opowiadać historie. Wraz z premierą trzeciego tomu warto się pochylić nad całym cyklem Elfów ziemi i powietrza, jeśli ma się ochotę na coś lekkiego, ale z gatunku fantastyki z wątkiem elfów oraz królestwem.

Agnieszka Nowak

Otagowano jako