Current track

Title

Artist

Background

Jak zacząć swoją przygodę z nauką nowych języków?

Napisany przez , 25 kwietnia 2022

Każdy czasem czuje potrzebę nauki nowego języka. Ktoś w celu zabłyśnięcia przed znajomymi, a ktoś po to, aby zwiedzić inny kraj i móc zrozumieć tamtejszych obywateli. W internecie jest sporo aplikacji, które oferują naukę języka etapami. Istnieje również sporo kursów, czy też darmowych lekcji od “native speakerów”. Przedstawię teraz parę propozycji, które mogą pomóc jeśli chce się zacząć naukę wybranego przez siebie języka.

1. Duolingo

Aplikacja oferująca naukę dwudziestu pięciu języków, w tym polskiego. Darmowa wersja zawiera poziomy, które odblokowujemy wraz z postępem. Jest bardzo przejrzysta, łatwa w obsłudze, zawiera też nagrody za progres, które wymieniane są na diamenty, a dzięki nim możemy kupić różne dodatkowe opcje, lecz nie są one zbyt zaawansowane, tak jak w wersji premium. W aplikacji można stworzyć własny profil, obserwować swoich znajomych i widzieć jaki im idzie nauka. To narzędzie jest naprawdę dobre dla początkujących, ponieważ wszystko jest wytłumaczone krok po kroku Po pierwszym uruchomieniu mamy krótki test oceniający nasz poziom. Nie musimy się dzięki temu martwić, że będziemy zaczynać za nisko lub za wysoko. Jest dostępna jako aplikacja mobilna dla telefonów z systemem Android oraz iOS, jak i na komputery osobiste.

2. Babble

Podobna do duolingo, jednak wyżej oceniana z większą ilością poleceń. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, co jest ogromnym plusem nie tylko dla osób zaczynających swoją przygodę z nauką języków, ale i tych, którzy robią to od długiego czasu. Za tworzeniem i aktualizowaniem treści z których się uczymy odpowiedzialni są specjaliści, o których mówi sama aplikacja. Niestety sama aplikacja zawiera jedynie czternaście języków dostępnych do nauki co przy duolingo wypada dość słabo. Oferta mimo braków w stosunku do duolingo nadrabia prawdziwie profesjonalnym podejściem. Lekcje są łatwe i bardzo ciekawe, dlatego można mieć pewność, że nic nas nie ominie w nauce wybranego przez nas języka. Aplikacja jest dostępna dla telefonów z systemem Android i iOS oraz na komputery osobiste. Jednak jest ona płatna. Za miesiąc subskrypcji przyjdzie nam zapłacić 44,99zł – ja jednak uważam, że warto zainwestować w rozwój swoich umiejętności i szybko nauczyć się płynnie mówić i pisać w obcym języku.

3. Kursy językowe

Szkółki językowe lub osoby oferujące kursy można znaleźć w każdym mieście. Są to najczęściej native speakerzy i osoby, które mają doświadczenie w posługiwaniu się danym językiem. Taki kurs to najlepsza możliwość, jeśli ktoś chce zostać poprowadzonym od A do Z przez wszystkie najważniejsze aspekty nauki wybranego języka. Niektórzy potrzebują, gdy ktoś przypilnuje proces nauki i pomoże, jeśli jakaś rzecz będzie niezrozumiała. Jest to bardzo skuteczne i po kilku miesiącach można zobaczyć ogromny postęp. Ceny takich kursów wahają się w zależności od długości kursu, miejscowości czy umiejętności.

4. Darmowe lekcje dostępne na platformie YouTube

Na platformie YouTube jest sporo dostępnego materiału do nauki języków. Są to darmowe lekcje oferowane przez ludzi, którzy robią to z pasji dla tych, którzy m.in nie mogą poświęcić pięniedzy na płatne aplikacje czy kursy. Jeśli coś nas interesuje wystarczy wpisać interesującą nas frazę lub zagadnienie w wyszukiwarkę i dostępne filmiki na ten temat powinny się pojawić.

5. Podręczniki do nauki języka

Tak jak w szkole mamy podręczniki z danego przedmiotu, tak w ofertach różnych księgarni są dostępne książki do nauki języków. Pozycji na rynku jest wiele. Są oczywiście te lepsze oraz te gorsze. Sama posiadam podręczniki do nauki języka koreańskiego, które są dopasowane do początkującej osoby. Uważam to za super dodatek do kursów językowych, jak i aplikacji. Taka książka może być dobrym elementem by poszerzyć czy poćwiczyć swoją wiedzę.

Podsumowując w ofercie nauki języków jest dostępne sporo opcji z których można skorzystać, wszystko zależy od nas samych na co się zdecydujemy. Warto wspomnieć, że nauka języków może być pomocna w każdym zawodzie czy w przyszłej pracy. Nigdy nie wiadomo na kogo trafimy, dlatego warto znać moim zdaniem chociaż dwa języki poza swoim ojczy


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


%d bloggers like this: