Current track

Title

Artist

Background

Jak czerpać radość z życia i nie być tłamszonym przez innych – recenzja książki „Powrót z Bambuko” autorstwa Katarzyny Nosowskiej

Napisany przez , 4 stycznia 2021

Dziś pragnę się z Wami podzielić jednym z moich gwiazdkowych prezentów, książką, co do której z początku miałam mieszane uczucia, książką, której wysłuchałam w formie audiobooka i była ona czytana przez samą autorkę. Mowa tu o książce piosenkarki Katarzyny Nosowskiej pt. „Powrót z Bambuko”. Jest to druga książka artystki – pierwsza nosiła tytuł „Ja żem jej powiedziała”.

„Powrót z Bambuko” zawiera historie z życia piosenkarki. Nosowska opisuje swoje trudne dzieciństwo, relacje z rodzicami oraz ludźmi, których napotyka na swojej drodze. Daje czytelnikowi rady jak zmienić swoje życie, by czerpać z niego jak najwięcej radości a co najważniejsze, mówi o tym kiedy warto powiedzieć głośne „nie”, aby nie być tłamszonym przez innych i robić to, co oni chcą.

„Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się, że nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, by się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to, by własnym zaangażowaniem nie spowodować, że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie się użyć własnego życia, by żyć, jak wam się podoba”.

Tytuł tej lektury zasugerował mi, iż będzie to książka podróżnicza, ale nic bardziej mylnego. Tytułowy „Powrót z Bambuko” to powrót do prawdziwej tożsamości, nie stłamszonej niczyimi zasadami czy poglądami, to powrót do życia, które cieszy i ma sens. Pierwsze dwa rozdziały nie zachęciły mnie do przeczytania książki do końca, gdyż wydawała mi się ona trywialna, mówiąca o niczym, ale w miarę dalszego słuchania moje zainteresowanie lekturą wzrastało i chętnie sięgnę również po pierwszą książkę piosenkarki. „Powrót z Bambuko” nie jest książką, która wciąga, bo nie ma zwartej fabuły – są tu bowiem opisane jedynie fragmenty życia artystki, ale treść, którą niesie ze sobą lektura sprawia, że chętnie się do niej wraca.

Szczerze polecam i życzę miłego czytania bądź słuchania! 🙂


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.