III Lightowe Andrzejkowe Igrzyska Boulderowe w Mobius Studio

Napisany przez , 27 listopada 2019

23 listopada na terenie ścianki wspinaczkowej Mobius Studio w Kielcach odbyła się III edycja Lightowych Andrzejkowych Igrzysk Boulderowych w formule fair-play i dwóch kategoriach: Light oraz Pro. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z 45 zupełnie nowymi baldami i wziąć udział w losowaniu nagród, które zapewnili sponsorzy.

Zawody rozpoczęły się w sobotni poranek, a konkretnie o godzinie 9:00, kiedy to zmagania podjęli najmłodsi uczestnicy Igrzysk. Startowali wówczas zawodnicy w wieku od 7 do 15 lat. Po dzieciach i młodzieży przyszła kolej na dorosłych, którzy kontynuowali wspinanie aż do godziny 20:30.

Kategoria Light obejmowała zakres od balda numer 11 do 30, zaś Pro od 16 do 45. Baldy 1 do 10 były przeznaczone dla dzieci. Jak zwykle każdy z baldów składał się z zestawu chwytów i stopni, po których trzeba było dostać się do „punktu końcowego”, tzw. „Top”. Po przyjęciu ustabilizowanej pozycji i dotknięciu owego punktu dwoma rękami zawodnik otrzymywał 3 punkty. Po drodze do Topu, znajdował się jeszcze Bonus – chwyt, do którego dotarcie oznaczało otrzymanie 1 punktu ( wpisywany jedynie, gdy nie udało się ukończyć balda w całości ). Trudność dróg generalnie rosła wraz z numerem je oznaczającym, ale ze względu na predyspozycje indywidualne, nie dla każdego tak było. Routesetterzy przygotowali baldy w różnych formacjach: przewieszeniu, zacięciu, czy też dachu.

W kategorii Light, klasyfikacji męskiej tryumfował Mateusz Zając z wynikiem 71 punktów, zaś w damskiej Martyna Stokowiec z 88 punktami. Jeśli chodzi o kategorię Pro panów, zwycięzcą został Dawid Czuba ( 87 punktów ) u pań natomiast Małgorzata Włodarczyk, która uzyskała 80 punktów.
Wszyscy zawodnicy wzięli również udział w loterii, w której do wygrania były liczne nagrody rzeczowe, które dostarczyli sponsorzy – między innymi koszulki, woreczki na magnezję, karnety, bony zniżkowe na wspinaczkowe wyjazdy na Sycylię i wiele innych.

Źródło: Mobius Studio, Kielce.