II Liga koszykówki mężczyzn: AZS UJK Kielce pewne gry w Play-offach

Napisany przez , 2 marca 2020

Podopieczni Rafała Gila pewni awansu w play-offach II ligi koszykówki mężczyzn. W ostatnim starciu na własnym boisku AZS UJK Kielce pokonało Stal Stalowa Wola 103:82. Było to 13 zwycięstwo w sezonie drużyny z Kielc. Dzięki tej wygranej, drużyna AZS UJK Kielce zapewniła sobie udział w play-offach.

Drużyna AZS UJK Kielce po raz kolejny rozgrywa bardzo dobry sezon w II lidze koszykówki mężczyzn. W play-offach zespół z Kielc, prawdopodobnie zmierzy się z aktualnym wiceliderem tabeli grupy B, U!NB AZS UMCS Start II Lublin. Jest to ciekawe rozstawienie, dlatego że w następnym spotkaniu 25. kolejki koszykarze z Kielc zagrają na wyjeździe właśnie z ekipą z Lublina.

Pierwsza kwarta

Pierwsze minuty tego spotkania były dosyć nerwowe w wykonaniu obu ekip. Worek z punktami dla drużyny z Kielc otworzył Michał Szwedo, zdobywając pierwsze punkty dla swojego zespołu z rzutów wolnych. Był to trudny początek dla gości ze Stalowej Woli, którzy swoje pierwsze punkty w tym meczu zdobyli po 2 minutach gry, kiedy to Mateusz Gazarkiewicz popisał się rzutem za 3 punkty. Gospodarze stopniowo wypracowywali sobie przewagę w pierwszej kwarcie, co pozwoliło im zakończyć pierwsze 10 minut spotkania z 13 punktową przewagą (31:18).

Druga kwarta

Drużyna AZS-u nie odpuszczała. Podopieczni trenera Rafała Gila starali się powiększyć swoją przewagę zachowaną z pierwszej kwarty, jednak niedokładności w podaniach czy rzutach za 3, sprawiły że zespół Stali zdołał nadrobić kilka punktów straty. W rezultacie przełożyło się to na wynik, bo to drużyna gości wygrała w drugiej kwarcie (18:23), a wynik meczu na półmetku rywalizacji pokazywał, że koszykarze ze Stalowej Woli nie zrezygnują z walki o zwycięstwo na wyjeździe. Rezultat po drugiej kwarcie 49:41 na korzyść AZS UJK Kielce.

Trzecia kwarta

Mocno we znaki drużynie ZKS-u wdawał się Jakub Lewandowski oraz Michał Szwedo. AZS ponownie chciał wypracować sobie bezpieczną przewagę punktową i nie oddać jej do końca spotkania. Do skutecznej gry Jakuba Lewandowskiego oraz Michała Szwedo, dołączył Maciej Szewczyk, który od początku spotkania aktywnie uczestniczył w akcjach pod koszem zespołu gości. Najpierw popisał się skutecznym rzutem z wyskoku za 2 punkty, by dwie minuty później akcje zakończyć efektownym wsadem. Skuteczność gospodarzy znacznie się poprawiła, w stosunku do poprzedniej kwarty. Bardziej stanowcza gra w obronie oraz skuteczność w rzutach za 2 oraz 3 punkty sprawiła, że przed ostatnią kwartą AZS UJK Kielce powróciło do ponad 10-cio punktowej przewagi (76:64).

Czwarta kwarta

Ponownie Mateusz Gazarkiewicz (ZKS Stal Stalowa Wola) włączył się do akcji ofensywnych swojego zespołu, najpierw rzucając trójkę, a potem skutecznie wykonał dwa rzuty wolne po faulu Jakuba Lewandowskiego. Zawodnicy kieleckiego AZS-u złapali mały przestój, nie zdobywając tym samym przez blisko dwie i pół minuty punktów. Punkty za to zaczęli zdobywać podopieczni Bogdana Pamuły, doprowadzając do wyniku (78:74) na korzyść ekipy z Kielc. O czas poprosił trener Rafał Gil. Po krótkiej przerwie gospodarze złapali swój optymalny rytm meczowy, a z każdą kolejną minutą ich przewaga nad rywalami ze Stalowej Woli znacznie się powiększyła, co ostatecznie pozwoliło odnieść zwycięstwo w tym spotkaniu zespołowi z Kielc (103:82).

Przysłowiową „kropkę nad i” postawili dwaj juniorzy – Oskar Lesisz oraz Igor Augustyn, którzy byli bohaterami ostatniej akcji tego spotkania, kiedy to Oskar Lesisz znakomicie zwiódł obrońcę pod koszem podając piłkę do Igora Augustyna, a ten zakończył mecz lay-upem zdobywając tym samym 2 punkty w tym spotkaniu.

nr 17 Aleksander Jadaś – 13 pkt

Zwycięstwo w tym spotkaniu, zapewniło graczom z Kielc awans do fazy play-off, niezależnie od wyników w ostatnich dwóch spotkaniach rundy zasadniczej. Mecz ten był szczególny dla jednego z zawodników AZS UJK Kielce, Michała Szwedo który po raz kolejny mierzył się ze swoim byłym zespołem. O przebieg spotkania oraz o play-offy zapytaliśmy trenera AZS UJK Kielce Rafała Gila oraz samego zawodnika AZS UJK Kielce, Michała Szwedo. Nie bez przyczyny, na meczu pojawiła się również dr hab. prof. UJK Olga Dąbrowska-Cendrowska, która w krótkiej wypowiedzi, ujawnia powód dla którego obserwowała zawodników na boisku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.