Current track

Title

Artist

Background

II Festiwal Filmu i Muzyki w Filharmonii Świętokrzyskiej

Napisany przez , 19 sierpnia 2019

Od 6 do 13 września w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się II Festiwal Filmu i Muzyki o tematyce Włoch. W programie najpopularniejsze włoskie piosenki i muzyka włoskiej kinematografii takich twórców jak Nino Rota, czy Ennio Morricone. Nie zabraknie też włoskiej muzyki klasycznej (Antonio Vivaldi, Giaccomo Puccini).

W programie festiwalu przewidziane są trzy koncerty i pięć filmów uhonorowanych najwyższymi nagrodami.

  • 6 września, 19:00 – Koncert na otwarcie, „Mia Italia”. Swoje umiejętności wokalne zaprezentuje Jarek Wist we włoskich przebojach z końca lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, m.in. Volare, Tu vuo’ fa’ ll’americano, Quando, quando, Piove (Ciao, ciao bambina).
  • 7 września, 18:30 – Komedia romantyczna, „Wesele w Sorrento” w reżyserii Susanne Bier.
  • 8 września, 11:00 – Kino familijne, „Pinokio” w reżyserii Enzo D’Alo.
  • 9 września, 18:30 – Komediodramat w Wiecznym Mieście, „Wielkie Piękno” w reżyserii Paolo Sorrentino.
  • 10 września, 18:30 – Wieczór pieśni neapolitańskich, „O sole mio” – zaprezentuje się Krzysztof Zimny (tenor) i Alicja Tarczykowska (fortepian). W programie światowe hity, m.in.: O sole mio, Funiculi – funicula, Santa Lucia.
  • 11 września, 18:30 – Thriller o winie… i winie, „Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto” w reżyserii Antonio Padovana.
  • 12 września, 18:30 – Na filmowym planie, „Moja matka” w reżyserii Nanniego Morettiego.
  • 13 września, 19:00 – Koncert finałowy, „Włoskie ścieżki dźwiękowe” – Wiktoria Wizner (sopran), Krzysztof Dobosiewicz (dyrygent) i Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej. W programie utwory takich twórców jak Nino Rota, Ennio Morricone czy Marco Beltrami, ale również tematy z kompozycji Giacomo Pucciniego, Antonio Vivaldiego i Gioacchino Rossiniego.

Oprócz wrażeń słuchowych i wzrokowych podczas festiwalu można będzie również zasmakować kuchni włoskiej, ponieważ wydarzeniu towarzyszyć będzie promocja kulinarna kuchni włoskiej restauracji Penne Grande Un Vero Ristorantino Italiano. Restauracja znajduje się na ul. Słowackiego 1 w Kielcach. Każdy festiwalowy bilet upoważnia do jednorazowego 20% rabatu na dania serwowane w restauracji. Oprócz tego w restauracji odbywać się będą prelekcje.

Dodatkowo po zakończeniu filmu/koncertu w gmachu Filharmonii organizatorzy zapraszają na degustacje ciabatty, oliwy, pizzy oraz win włoskich, a 9 września wyjątkowo od godziny 17:30 będzie można kosztować pizzę natychmiast po przywiezieniu.

W przerwie koncertu inauguracyjnego zaplanowany jest wernisaż prac malarskich znanych artystów Iwony Ostrowskiej i Bogusława Lustyka. Wystawa nosi tytuł „Dwa temperamenty”.

Wszelkie dodatkowe informacje jak i ceny biletów na wydarzenia towarzyszące festiwalowi znaleźć można na oficjalnej stronie Filharmonii Świętokrzyskiej.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.