Iga Świątek wciąż niepokonana.

Napisany przez , 31 maja 2022

Pierwsza rakieta świata pokonała w 1/8 turnieju Rolanda Garrosa 19 letnią Qinwen Zheng  2:1 i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek, gdzie czeka na nią Jessica Pegula.

Polka nieoczekiwanie przegrała pierwszego seta, choć prowadziła 3:0 w gemach. Partia była niezwykle wyrównana, a Chinka goniła wynik aż do stanu 6:6. W decydującym gemie Świątek musiała uznać wyższość rywalki i pierwszy set zakończył się wynikiem 6:7.

Druga część meczu była już jednostronna, a polska tenisistka nie oddała przeciwniczce gema, pewnie zwyciężając 6:0. Zheng nie miała żadnych szans w drugim secie, a przy stanie 3:0 dla najlepszej zawodniczki w rankingu WTA, poprosiła o przerwę medyczną.

Trzecia partia skończyła się rezultatem 6:2 dla Igi Świątek, która z problemami zwyciężyła cały mecz 2:1. Należy jednak pogratulować 74 zawodniczce w rankingu WTA, ponieważ jej jako pierwszej w tym turnieju udało się ugrać seta przeciwko utytułowanej rywalce. Zwycięstwo nad zawodniczką z Azji było 32 wygraną Polki z rzędu. Ostatnia porażka naszej zawodniczki miała miejsce 16 lutego w meczu z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

W ćwierćfinale Rolanda Garrosa rywalką Świątek będzie Jessica Pegula. Amerykanka obecnie jest na 11 miejscu w rankingu WTA. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godzinie 13:30 i będzie transmitowane na kanale Eurosport 1.

Iga Świątek (Polska) – Qinwen Zheng (Chiny) 6:7(5), 6:0, 6:2.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.