Human Rights Watch – poszukuje studentów do współpracy

Napisany przez , 21 listopada 2018

Human Rights Watch (HRW) – pozarządowa organizacja zajmująca się ochroną praw człowieka poszukuje studentów chętnych do nawiązania krótkoterminowej współpracy w charakterze research assistant i wsparcia projektu badającego dostęp do edukacji przedszkolnej w całej Polsce (projekt obejmuje dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat). Możliwość zdobycia cennego doświadczenia i zarobienia kilku złotych.

Poszukiwani studenci z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz przejawiający zainteresowanie w obszarach edukacji/pedagogiki, tłumaczeń językowych, praw człowieka lub pracy społecznej.

Współpraca będzie polegać na:

• zidentyfikowaniu i nawiązaniu kontaktu z trzema lub większą ilością rodziców mających dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które nie uczęszczają obecnie do żadnej z form wychowania przedszkolnego (przedszkola, zerówki, punkty wychowania przedszkolnego oraz zespoły wychowania przedszkolnego). Miejsce zamieszkania rodziców nie ma znaczenia – poszukiwane osoby z całej Polski. Mogą to być osoby z najbliższego otoczenia studenta (rodzina, znajomi) lub też każdy inny rodzic spełniający powyższe kryteria, którego udało się zidentyfikować w sposób profesjonalny,
  • zaaranżowanie i koordynacja spotkań z rodzicami – uzgodnienie terminu i miejsca spotkania zgodnie z preferencjami rodziców,
  • pomoc przedstawicielowi organizacji (senior researcher) podczas przeprowadzania wywiadu z rodzicami – zadaniem asystenta będzie przede wszystkim dokonywanie tłumaczeń polsko-angielskich podczas rozmowy. Czas jednego wywiad to średnio jedna do dwóch godzin.

Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie maila w języku angielskim do Bede’a Sheppard (sheppab@hrw.org). W temacie maila należy wpisać „Research Assistant”, natomiast w treści należy podać następujące informacje:

– rok, poziom, obszar studiów, nazwa uniwersytetu

– informacja o poziomie znajomości j. angielskiego ( jakiekolwiek informacje o ukończonych kursach, zdobytych certyfikatach, zaświadczeniach, innym doświadczeniu językowym)

– oszacowanie liczby rodziców, których student byłby w stanie wskazać – z jakich miejscowości pochodzą oraz wyjaśnienie sposobu ich identyfikacji

– potwierdzenie dyspozycyjności do podróży i przeprowadzania wywiadów w okresie od 21 stycznia do 22 lutego 2019 rok

– informacja o dotychczasowym doświadczeniu (mającym związek z ofertą)

HRW prosi, by nie kontaktować się z potencjalnymi osobami (rodzicami) przed wysłaniem zgłoszenia, gdyż metodologia postępowania będzie przedmiotem dyskusji pomiędzy senior researcher a wybranymi aplikantami.

Uwaga – osoby, z którymi przeprowadzane będą wywiady (rodzice) nie otrzymają wynagrodzenia za udział w badaniu.

Research assistant otrzyma wynagrodzenie w wysokości 325 zł /dzień pracy. Przewiduje się przeprowadzanie wywiadów z min. trzema osobami podczas jednego pracy.

Organizacja Human Rights Watch zapewnia również zwrot wszelkich dodatkowych kosztów – np. tych związanych z transportem.