Grad bramek i zwycięstwo Korony

Napisany przez , 23 listopada 2021

W 18 kolejce Fortuna 1 Ligi , Korona Kielce, grająca na Suzuki Arenie w charakterze gościa, wysoko pokonała Skrę Częstochowa 4:1. Bramki dla “złocisto-krwistych” zdobyli Dawid Błanik, Jacek Podgórski, Marcin Szpakowski i Jakub Górski, a dla Skry gola strzelił Maciej Mas.

Wyrównane pierwsze 45 minut

Piłkarze Korony od początku nastawieni byli na atak, a swoją przewagę udokumentowali w 14 minucie spotkania. Kielczanie zaskoczyli rywala szybkim wznowieniem gry z rzutu wolnego, w wyniku czego piłkę otrzymał Adam Frączczak, który oddał strzał na bramkę Skry. Bramkarz przyjezdnych skutecznie interweniował, ale przy dobitce Dawida Błanika był już bezradny. 10 minut pózniej goście doprowadzili do wyrównania, a konkretnie zrobił to Maciej Mas, który wykorzystał błąd Konrada Forenca. Pomimo kilku okazji wynik do przerwy już nie uległ zmianie.

Jednostronna druga połowa

“Złocisto-krwiści” wyszli zmotywowani na drugą połowę meczu i szybko objęli ponownie prowadzenie. W 53 minucie kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Jacek Podgórski. 9 minut później kielczanie prowadzili już 3:1, a na listę strzelców wpisał się Marcin Szpakowski. Wydawało się, że ten rezultat już się nie zmieni, ale Korona zadała Skrze decydujący cios w doliczonym czasie meczu. Po podaniu Zvone Petrovicia, piłkę do pustej bramki skierował Jakub Górski. Korona w pełni zasłużenie wygrała ten mecz i kibice mogą z optymizmem wyczekiwać środowej potyczki, a przeciwnikiem kielczan będzie GKS Tychy.

Skra Częstochowa – Korona Kielce 1:4 (1:1)

Skra: Kos – Mesjasz, Stromecki (Baranowicz 64’), Nocoń, Brusiło, Mas, Napora, Winiarczyk (Lukoszek 74’), Szymański (Bronisławski 83’), Krzyżak, Sajdak

Korona: Forenc – Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina – Podgórski (Lewandowski 91′), Gąsior, Szpakowski (Górski 74’), Błanik (Petrović 81’) – Łukowski Frączczak (Zebić 74’)

Bramki: Mas 24’ – Błanik 14’, Podgórski 53’, Szpakowski 64’, Górski 93′

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.