Current track

Title

Artist

Background

Gdzie zjeść można w najstarszej restauracji na świecie?

Napisany przez , 20 listopada 2019

Madryt, czyli stolica Hiszpanii to jedno z największych miast Unii Europejskiej. To właśnie tutaj podziwiać można pomnik Lucyfera, a także zjeść obiad w najstarszej restauracji świata- w Sobrino de Botín.

Zgodnie z danymi Księgi Rekordów Guinnessa na terenie Madrytu znajduje się najstarsza restauracja świata. Sobrino de Botín otwarto w 1725 roku. Założycielem był Francuz nazwiskiem Botín. Pierwotnie nosiła ona nazwę Casa Botín. Po jego śmierci restauracją zarządzał jego bratanek, wtedy też zmieniła ona swoją nazwę.  Serwuje tradycyjną kuchnię kastylijską i madrycką. Ponoć pracował tu słynny hiszpański malarz, Francisco de Goya y Lucientes gdy miał 19 lat, a jako gość zasiadał w niej, i to kilkakrotnie, Ernest Hemingway.

W stolicy Hiszpanii znajduje się główna arena do walki byków. Obiekt Las Ventas jest w stanie pomieścić 23 800 osób jednocześnie. Obiekt został wzniesiony pod wpływami kultury arabskiej i chrześcijańskiej. Pierwsze starcie człowieka z bykiem odbyło się 17 czerwca 1931 roku.

W stolicy Hiszpanii urodzili się: Enrique Iglesias (piosenkarz), Penelope Cruz (aktorka) oraz Fernando Torres (piłkarz).

 

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.