Current track

Title

Artist

Background

Foxy eyes

Napisany przez , 2 czerwca 2020

Foxy eyes to ostatnio popularny element makijażu. Zaczął królować na Instagramie od niedawna a już zyskał wiele zwolenników. Polega to na uniesieniu kącików oczu i nadaniu im pociągłego kształtu. Idealny dla opadającej powieki ale i nie tylko. Trend został spopularyzowany przez Belle Hadid i Kendal Jener oraz Emily Ratajkowski, często można zauważyć go nie tylko na Instagramie, ale i na wybiegach mody a teraz nawet na ulicach.
Youtube szaleje od tutoriali podpowiadających jak wykonać owy makijaż. Trik polega na wyciagnięciu oka do góry za pomocą cienia do oczu bądź eyelinera. Makijaż nie tylko powiększy oko ale i nada subtelnego liftingu całej twarzy.

Portal Elle.pl przedstawia krok po kroku instrukcję wykonania takiego makijażu:

  1. Zacznij od brwi. W przypadku Belli i Kendall, ich zewnętrzne końcówki są mocno uniesione do góry i tworzą niemal prostą linię. Aby zbliżyć się do takiego kształtu, możesz pęsetą wyskubać nieco zewnętrzną część łuków – w ten sposób ich końce będą smuklejsze i bardziej uniesione.
  2. Podkreśl dolną linię brwi kredką, żeby uzyskać bardziej prosty kształt.
  3. Cień do powiek w kolorze nude (powinien być nieco ciemniejszy) zaaplikuj tak, by stanowił przedłużenie dolnej powieki. Wyciągnij kreskę w kierunku zewnętrznego łuku brwiowego.
  4. W kącikach oczu zaaplikuj rozświetlacz.
  5. Sięgnij po eyeliner. Precyzyjną końcówką wyrysuj mały trójkącik w kącikach oczu – dzięki temu zyskają bardziej migdałowaty kształt.
  6. Teraz przejdź do zewnętrznego kącika oka. Narysuj eyelinerem cienką kreskę na przedłużeniu dolnej powieki. Podążaj za jej naturalnym kształtem kierując linię do góry.
  7. Aby uzyskać bardziej wyrazisty look, nałóż brązowy cień powyżej narysowanej kreski i w zagłębieniu powieki. Pogrub też kreskę narysowaną eyelinerem.
  8. Linię wodną oka podkreśl za pomocą białej kredki – pomoże to jeszcze bardziej otworzyć spojrzenie.
  9. Mocno wytuszuj rzęsy skupiając się na zewnętrznych kącikach oczu. Podkręcisz je mocniej używając zalotki. Możesz także przykleić kępkę sztucznych rzęs w kącikach, co da efekt powłóczystego spojrzenia.
  10. Na koniec nie zapomnij o wyrzeźbieniu kości policzkowych, dzięki czemu twarz zyska bardziej uniesione rysy. Pod kośćmi policzkowymi zaaplikuj bronzer. Wypukłość podkreśl za pomocą szapańskiego rozświetlacza, a na szczyty policzków muśnij różem.

 

 

Julia Szafranek


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie