Finały Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2019 zakończone

Napisany przez , 8 grudnia 2019

Niedzielna Gala Pokazowa zakończyła oficjalnie finały Grand Prix w roku 2019. Tradycyjnie już w tym samymy czasie rozstrzygnięto rywalizację na poziomie juniorskim i seniorskim. Swoją dominację potwierdziła Rosja, która do Turynu wysłała przynajmniej po dwóch reprezentantów w każdej z rozgrywanych kategorii i zdobyła w sumie 12 medali (3 złota, 3 srebra, 6 brązów).

Za zaskoczenie możemy uznać ostatnie miesjce mistrzyni olimpijskiej Aliny Zagitovej, która uzyskała najniższy wynik za program długi od Mistrzostw świata 2018. Także para sportowa Boikova/Kozlovskii rozczarowała swoim programem dowolnym, wynik jaki uzyskali nie pozwolił na utrzymanie miejsca na podium. Ku uciesze fanów nieoczekiwanie brązowy medal zdobył Francuz- Kevin Aymoz, którego reakcja po otrzymaniu wyników na długo pozostanie w pamięci kibiców. Do udanych turniej może zaliczyć chińska para sportowa Sui / Han, która po raz pierwszy w swojej karierze zdobyła złoto finałów Grand Prix, w których uczestniczyli już czwarty raz.