FC BARCELONA BLIŻEJ FINAŁU LIGI MISTRZÓW

Napisany przez , 1 maja 2019

FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Liverpool 3:0, w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Goście zaprezentowali naprawdę wysoki poziom, jednak brakowało im skuteczności, a swoje szanse pewnie wykorzystywała Barcelona. Bardzo udany występ zaliczył Lionel Messi, który trafił do siatki rywali dwa razy.
Znalezione obrazy dla zapytania barcelona vs liverpool
Od początku spotkania do ataku ruszyli „The Reds”, którzy wyglądali jakby chcieli od pierwszej minuty ustawić mecz pod siebie. Brakowało jednak wykończenia w akcjach drużyny Juergena Kloppa.

W 26 minucie Jordi Alba świetnie dograł w pole karne, a Luis Suarez wpakował piłkę do siatki. Dla Urugwajczyka był to pierwszy gol w tej edycji LM.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

W drugiej połowie Liverpool próbował gonić wynik. Zawodnicy skrupulatnie budowali akcje i byli groźni pod bramką gospodarzy. W świetnej formie był jednak Marc-André ter Stegen, który uratował Barcelonę w niejednej sytuacji.

W 75 minucie meczu na Camp Nou, Katalończycy wyprowadzili kontratak. Swojej szansy na zdobycie drugiej bramki szukał Suarez, który trafił w poprzeczkę, a do pustej bramki piłkę dobił Lionel Messi.

Kiedy było już niemal pewne, że zwycięstwo w tym meczu odnotuje Barcelona, w 82 minucie sędzia podyktował rzut wolny do którego podszedł kapitan gospodarzy – Lionel Messi. Argentyńczyk pięknie uderzył i technicznym strzałem pokonał Alissona Beckera.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0, lecz to nie znaczy, że w rewanżu kibice będą narzekać na brak emocji.

W innym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam pokonał we wtorek (30 kwietnia) Tottenham Hotspur 1:0.

Źródło: sport.pl
Fot: goal.com, media2.pl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.