El. ME 2020: Polska pewnie pokonuje Izrael

Napisany przez , 10 czerwca 2019

Reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka, pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentację Izraela ( ). To już piąte zwycięstwo w eliminacjach biało czerwonych. Polska pewnie utrzymuje fotel lidera z 12 punktami.

Po ostatnim spotkaniu z Macedonią Północną, każdy odczuwał pewien niedosyt. Reprezentacja Polski pokonała Macedonię 1:0, jednak styl w jakim udało się wygrać to spotkanie pozostawiał wiele do życzenia. W spotkaniu z Izraelem, Polacy zagrali zdecydowanie lepiej. Od pierwszych minut było widoczne mocne zaangażowanie całego zespołu, zaczynając od pewnego w bramce Łukasza Fabiańskiego, kończąc na naszych napastnikach, Robercie Lewandowskim oraz Krzysztofowi Piątkowi.

Polacy mieli swoje sytuacje już w pierwszych minutach tego spotkania. Filarem defensywy okazał się być Kamil Glik, który skutecznie czyścił każdą groźnie dograną piłkę pod nasze pole karne. Piotr Zieliński, niewidoczny w poprzednim spotkaniu, tym razem był świetnie dysponowany fizycznie jak i technicznie. Bardzo dobrze wypadli również nasi napastnicy, którzy regularnie tworzyli groźne sytuacje pod bramką Ari’ela Harusha. Pierwszą kartkę koloru żółtego, w tym spotkaniu otrzymał Grzegorz Krychowiak. Worek z bramkami w 35 minucie, po dobrym indywidualnym wejściu w pole karne rywala popisał się Lewandowski, który zdołał wysunąć piłkę do Kędziory, a ten jednym kontaktem zgrał ją do Krzysztofa Piątka. Piątek mocnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik pierwszej połowy, dzięki czemu Polska prowadziła po 45 minutach 1:0.

Drugiej połowy Polacy nie mogli zacząć lepiej. W 56 minucie po zagraniu ręką jednego z zawodników reprezentacji Izraela w polu karnym, arbiter z Niemiec podyktował 11-stkę. Do piłki podszedł Robert Lewandowski, który pewnie uderzył w prawy dolny róg bramki, podwyższył wynik spotkania na 2:0. Na bramkę numer trzy, kibice nie musieli czekać długo. Piotr Zieliński w 59 minucie popisał się chirurgicznie dokładnym crossowym podaniem przez pół boiska do wbiegającego Kamila Grosickiego, a ten bez zastanowienia uderzył lewą nogą z woleja w bramkę Harusha, przy czym bramkarz Izraela musiał skapitulować i wyciągać piłkę z siatki.

Reprezentacja Polski cały czas konstruowała swoje akcje pod bramką rywala i nie odpuszczała tempa gry z pierwszej połowy meczu. Bardzo czujnie, w bramce naszej kadry spisywał się Łukasz Fabiański. Na boisku za Krzysztofa Piątka strzelca pierwszej bramki pojawił się Arkadiusz Milik, natomiast za Kamila Grosickiego wszedł Damian Kądzior. Zmiana obu strzelców bramek, przyniosła wiele korzyści, a przykładem tego była bramka zdobyta przez Kądziora, po asyście nikogo innego jak Arkadiusza Milika. Polacy rozbili, w ostatecznym rozrachunku reprezentację Izraela 4:0

Reprezentacja Polski swoje następne spotkanie Eliminacji rozegra 6 września ze Słowenią.