Poranna gimnastyka

08:00 14:00

EHF CL: VIVE W WIELKIM FINALE LIGI MISTRZÓW!

Napisany przez , 18 czerwca 2022

Łomża Vive Kielce w półfinale Ligi Misrzów pokonała węgierskie Veszprem 35:37. Po epickim meczu, słabej pierwszej połowie i kapitalnej drugiej „Iskierka” spełniła sobotnie życzenia fanów. Kielczanie w niedziele, po 6 latach przerwy, staną przed szansą zwycięstwa w najbardziej elitarnych rozgrywkach.

Przed meczem:

Telekom tydzień wcześniej przegrał z Pickiem Szeged tytuł Mistrza Węgier. Od 2018 roku nie potrafią zdobyć tytułu w kraju (mają ich 24), w Champions League mimo 4-krontrgo awansu do wielkiego finału nigdy nie udało się sięgnąć po puchar.

Vive miało dwa tygodnie przerwy od przegranego spotkania z Orlenem Wisłą Płock. Po porażce w Puławach kielczanie mieli ochotę na zdobycie ostatniego możliwego trofeum w sezonie.

Mecz:

Mecz na początku był wyrównany. Na uwagę i oklaski zasługuje podwójna wrzutka drużyny Łomży Vive dająca wynik 2:2, którą wybornie zakończył Igor Karacić. Jednak później kielczanom brakowało rzutów z drugiej linii, po kilku nieudanych rzutach Sićki nawet nie próbowali ich oddawać. Sytuacja robiła się nieciekawa patrząc z perspektywy kieleckiej. Do bramki wszedł Mateusz Kornecki i kapitalnie obronił dwie piłki z rzędu. Jednak nic to przy świetnie dysponowanym Rodrigo Corralesie. Były bramkarz Orlenu Wisły Płock w pewnym momencie miał ponad 60% (!) skuteczności obron. Co jest wynikiem kosmicznym. W ataku Alex Dujszebaev trzymał Vive w grze, ostatecznie w pierwszej połowie tablica wyników wskazywała 18:16 dla Veszprem.

„Żółto-biało-niebiescy” świetnie weszli w drugą część spotkania. Dani Dujszebaev rzucił dwie bramki z rzędu i doprowadził do wyrównania po 18. Po przerwie w bramce Vive, fantastycznie zaczął spisywać się Wolff (m.in. obronił karnego Mahe). W 35 minucie Blaż Blagotinsek po faulu na Branko Vujoviciu, otrzymał czerwoną kartkę. Po wideo weryfikacji arbitrzy postanowili wykluczyć Słoweńca z gry. Był to moment zwrotny, tego meczu. Kielczanie rzucali kolejne gole. Dopiero po karnym Margucia (21:23) Madziarzy przerwali strzelecką niemoc. 5 minut bez rzuconej bramki, w półfinale Ligi Mistrzów, to zdecydowanie za dużo. Kielczanie skrzętnie korzystali ze swoich okazji i punktowali rywala niczym wytrawny pięściarz. W końcu Dylan Nahi dał Łomży Vive drugi finał Ligi Mistrzów w historii zdobywając bramkę na 37:35!

Telekom Veszprem – Łomża Vive Kielce               35:37         (18:16)

Telekom Veszprem: Blaż Blagotinsek 1, Borisz Dornyei, Yahia Omar 4, Zoran Ilić, Rasmus Lauge Schmidt 8, Mate Lekai, Patrik Ligetvari, Peter Lukacs, Kentin Mahe 1, Dejan Manaskov, Jorge Maqueda 1, Gasper Marguć 6, Petar Nenadić 6, Andreas Nilsson 1, Andrej Pergel, Adrian Sipos, Manuel Strlek 7,

Bramkarze: Rodrigo Corrales – 13/43 (30%)

Vladimir Cupara – 0/6 (0%)

Czerwona kartka: Blaż Blagotinsek (po wideo weryfikacji) po faulu na Branko Vujoviciu

Łomża Vive Kielce: Arkadiusz Moryto 8, Uladzislau Kulesh 4, Alex Dujszebaev 4, Artsiom Karalek 2, Igor Karacić 5, Tomasz Gębala , Nicola Tournat 4, Szymon Sićko 2, Branko Vujović 2, Sanchez-Migallon, Dani Dujshebaev 3, Paweł Paczkowski, Dylan Nahi 2, Hakur Thrastarson 1

Bramkarze: Andreas Wolff – 9/38 (24%)