Current track

Title

Artist

Background

Dziewczyna o gołębim sercu – „Panna Billy” autorstwa Eleanor Hodgeman Porter

Napisany przez , 27 stycznia 2020

Dziś przedstawię bardzo lekką książkę, do przeczytania w jeden lub dwa wieczory. Nosi ona tytuł „Panna Billy”, a została napisana przez Eleanor Hodgeman Porter. Jej akcja ma miejsce w Bostonie, na początku XX w.

18-letnia Billyy Neilson, po śmierci swoich rodziców przybywa do zupełnie jej nieznanego przyjaciela swojego ojca oraz jego dwóch braci. Mężczyźni są bardzo zaskoczeni przybyciem dziewczyny, ponieważ sądząc po imieniu, spodziewali się raczej chłopca, a nie panienki. Billy odziedziczyła nietypowe imię po swoim ojcu. William, Cyryl i Bertram mimo początkowych obaw szybko znajdują nić porozumienia z dziewczyną. Panna Billy ma gołębie serce, nie da się jej nie lubić. Świat przedstawiony w powieści jest dość naiwny. Książka ma niepowtarzalny, sielankowy klimat, a jej postacie szybko zjednują sobie sympatię czytelników. Czy jest to książka dla młodzieży? Mam obawy, że nie do końca spodobałaby się młodemu czytelnikowi, bo posiada ona sporą dozę naiwności, jest nieco przesłodzona. Bardziej poleciłabym tę lekturę kobietom, które lubią sięgać po nieco starszą klasykę literatury popularnej.

Jakie są moje odczucia? Dość już dawno czytałam tę książkę, ale mam z nią bardzo ciepłe skojarzenia. Młodziutka Billy szybko zjednała sobie moją sympatię, gdyż kochała zwierzęta (miała kota), poza tym odkąd została sierotą bardzo zależało mi, aby znalazła ciepły dom, w którym ukoi ból po stracie rodziców. Ta lektura nie należy do książek, do których się wraca, ale polecam ją przeczytać tak dla relaksu, odstresowania.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.